Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мовознавство -> «Абетка»

«Абетка»

Назва:
«Абетка»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
«Абетка»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Абетка слов'янських духовних джерел.
1.1. Особливості азбучних віршів XI-XVIII ст.
1.2. «Азбучна молитва» як один з перших віршованих творів старослов'янської літератури.
Розділ 2. «Азбучна молитва» Костянтина Преславського.
Висновки.
Література.
 


Вступ
Про давніх поетів ми більше не знаємо, ніж відаємо. Сотні, а може, й тисячі умів створювали дивне й неповторне явище, котре ми звемо поетичною культурою народу, і далеко не все цінне й гарне змогло збороти спопеляючі хвилі часу. Частина нашої стародавньої поезії дійшла до нас через книжки й рукописи, друга частина в передачі усній, фольклорній, але все це гілки одного явища. Особливо багата й пишна друга частина: простий народ беріг твори, що їх вподобав, сталіше й надійніше, ніж берегли їх папір, чорнило й друкарська фарба, і це не вина наших книжників – вони зробили те, що вміли і могли. Поезія ж, яка дійшла до нас через книгу й рукописи, такого розшарування не потребує, але тільки зібрання таких творів у цілість може дати нам уявлення про давні поетичні зацікавлення, про давню культуру, відкриє нам поетичні осередки і дозволить зв'язати творчість різних авторів у літературний процес.
Знову-таки в книжній традиції можемо розрізнити дві групи поетичних пам'яток. Одні удостоїлися друкарського станка, а інші культивувалися в рукописних збірниках, де змішувалися народні пісні, твори штучного походження і власного складання. В таких збірниках ми знайдемо релігійний гімн (кант і псальму), пісні на смерть, так звані світові пісні, тобто на інтимну тему, й твори богохульні, антиклерикальні. Тут поруч могли стояти вірші соціально-викривальні й панегірик, твір про потребу морально очищуватися й вести цнотливе життя й студний, тобто сороміцький, вірш. Все це змішувалося і спліталося, бо складало в певний спосіб духовний світ наших предків, і годі його розглядати одновимірно. Поезії ж, які доступилися друкарського верстата, проходили певну цензуру, мають більш прикладний характер: панегірики, офіційні віншування, високі розмисли про світ та життя, твори релігійні і тільки часом – інтимна лірика чи сатира. А все разом може більш-менш вірогідно з'явити нам давній світ думок та почуттів, витворений на Україні в XI–XVIII століттях, і донести нам сокровенні духовні одкриття людей того часу.
«Костянтинова абеткова молитва» – твір водночас і абсолютно оригінальний, незвичайний, і глибоко фундаментальний, тобто такий, що є наріжним каменем нашої духовної культури. Вважливість вивчення цього явища і зумовлює актуальність дослідження даної курсової роботи.
Об’єктом дослідження даної курсової роботи є давня українська література.
Предметом дослідження даної курсової роботи є особливості азбучних віршів XI–XVIII ст.
Мета дослідження. Мета даної курсової роботи полягає у вивченні особливостей азбучних віршів XI–XVIII ст.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:–
огляд явища азбучних віршів XI-XVIII ст.;–
вивчення «Азбучної молитви» Костянтина Преславського.
 


Розділ 1. Абетка слов'янських духовних джерел
1.1. Особливості азбучних віршів XI-XVIII ст.
Азбучні вірші вже давно привертають увагу вітчизняних та зарубіжних учених. У XIX та XX ст. було знайдено та опубліковано чимало списків із різновидами та редакціями них своєрідних віршованих творів [17, 33].
Серед дослідників азбучних віршів слід насамперед виділити О. І. Соболевського та І. Я. Франка: вони найбільш ґрунтовно й послідовно ставили й розв'язували питання про версифікаційні особливості чи не найстарішого поетичного жанру церковнослов'янської літератури. Щоправда, й досі вчені єдиної думки не виробили. Так, О. І. Соболевський вважав, що азбучна молитва писалася характерним для церковнослов'янської поезії візантійським політичним 12-складовим віршем [17, 33], І. Я. Франко ж доводив, що її написано 10-складовим трохеїчним розміром, тобто розміром народної епіки болгар та сербів, а також наших колядок [17, 33].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: «Абетка»

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок