Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Музика -> Особливості творчого стилю C.С. Прокоф’єва та їх вираження у сонячному жанрі

Особливості творчого стилю C.С. Прокоф’єва та їх вираження у сонячному жанрі

Назва:
Особливості творчого стилю C.С. Прокоф’єва та їх вираження у сонячному жанрі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Особливості творчого стилю C.С. Прокоф’єва та їх вираження у сонячному жанрі


“С.С. Прокоф’єв вніс в російську музичну культур величезний, безцінний внесок. Геніальний композитор, він розвинув творчу спадщину, залишену нам великими корифеями музичної класики Глінкою, Мусоргським, Чайковським, Бородіном, Римським-Корсаком і Рахманіном”.
Д.Шостакович
“... Чи може художник стояти осторонь життя”. Чи може він замкнутися в “сфемерну” вежу, суб’єктивними емоціями окреслити коло своєї творчості, чи він повинен бути там де він потрібен, де його слово, його музика, можуть допомогти людям жити краще і яскравіше?
Пригадаємо творчий шлях Бетховена і Шекспіра, Моцарта і Толстого, Чайковського і Діккенса – цих титанів людського духу і думки. Що вони по власній волі, по велінню душі і обов’язку віддали свій могутній талант служінню людини? Хіба їх безсмертні творіння не відмічені перш за все цією рисою?...
Я дотримуюся того твердження, що композитор, як і поет, чи живописець повинне прикрашати людське життя і захищати його, вести людину до світлого майбутнього. Таким, з моєї точки зору, є кодекс мистецтва”.
В цих прекрасних і гордих словах нашого сучасника, видатного російського композитора Сергія Сергійовича Прокоф’єва розкривається зміст і значення його творчості, всього його життя, підкореному безперервним пошукам, завоюванню все нових висот на шляху створення великої справжньої музики.


Головний достоїнством або пороком мого життя були мої пошуки оригінальної, абсолютно власної мови в музиці. Я відчуваю відразу до наслідування копіювання, уподібнення; я ненавиджу звичні методи...
Я хочу бути самим собою завжди.
(С.Прокоф’єв)
Про Сергія Прокоф’єва написано сотні книг і величезна кількість статей. Його музика стала темою багатьох студентських дипломних робіт, кандидатських і докторських дисертацій, неможливо навіть до уявити собі, скільки прочитано про нього різних докладів і лекцій.
В цій гігантській по масштабах писемній та усній “прокоф’віані” є роботи, які талановито і захоплююче, розумно і тонко розглядають особливості його творчості. На які я опиратимусь та братиму за основу у написанні власної роботи, власного дослідження. Хоча краще про життя та творчість Прокоф’єва, його складний та незвичний внутрішній світ – я готова стверджувати, без сумніву – написано самим Прокоф’євим.
Геніальний композитор, що зробив величезний вплив на світову музику ХХ століття, видатний піаніст та диригент “Сергій Сергійович Прокоф’єв володів також неповторним своєрідним літературним написами цілу книжку про своє дитинство, музичний талант, як поступово з маленького нетями і забавного пустуна народжувався великий і мудрий митець. Таку книжку пощастило написати Сергію Сергійовичу Прокоф’єву. Гострому на язик, точному і лаконічному в характеристиках, повного колючого гумору.
Ім’я Сергія Прокоф’єва відоме сьогодні у всьому світі. Ми по праву пишаємося тим, що він був нашим сучасником, жив і працював разом з нами. Зараз ніхто вже не має сумніву в тому, що Прокоф’єв один з найвизначніших композиторів сучасності, класик російської музики ХХ століття, не менш видатний, ніж його вчителі та сучасники – Римський-Корсаков Лядов, Скрябін і Рахманінов.
Величезною є роль, яку зіграв Сергій Прокоф’єв в музиці нашого століття. Піднесений співець життя, сонця і молодості, він дав людям тривожного, суворого і жорстокого ХХ століття ту радість і світло, яких їм так часто не вистачає.
Прокоф’єв прожив не дуже довге, але напружене та насичене великим змістом життя. Він об’їздив мало не весь світ. Зустрічався мало не зі всіма відомими музикантами, артистами, письменниками та режисерами – своїми сучасниками. Він бачив і чув все, що було народжене мистецтвом його часу.
Чи варто говорити, яку велику цікавість набуває кожна. Здавалося б навіть незначна. Деталь його життя кожна, навіть бігла характеристика окремих штрихів діяльності, що допомагають слідкувати за бурхливим ростом його надзвичайного творчого обдарування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Особливості творчого стилю C.С. Прокоф’єва та їх вираження у сонячному жанрі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок