Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Музика -> Особливості творчого стилю Сергія Сергійовича Прокоф’єва та їх вираження у сонатному жанрі

Особливості творчого стилю Сергія Сергійовича Прокоф’єва та їх вираження у сонатному жанрі

Назва:
Особливості творчого стилю Сергія Сергійовича Прокоф’єва та їх вираження у сонатному жанрі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,51 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота з музики
Особливості творчого стилю Сергія Сергійовича Прокоф’єва та їх вираження у сонатному жанрі


План
1. Прокоф’єв С.С. – визнаний класик ХХ століття
2. Характерні особливості творчої спадщини композитора.
3. Прокоф’єв С.С. – основоположник напрямку у фортепіанному виконавстві ХХ століття
4. Риси стилю мистецтва Прокоф’єва С.С. – піаніста
5. Соната № 3 та характерні особливості сонатної творчості композитора
6. Підсумки: значення і роль Прокоф’єва С.С. у світовому музичному мистецтві
Література


1. Прокоф’єв С.С. – визнаний класик ХХ століття
“Прокоф’єв С.С. вніс в російську музичну культуру величезний, безцінний внесок. Геніальний композитор, він розвинув творчу спадщину, залишену нам великими корифеями музичної класики Глінкою, Мусоргським, Чайковським, Бородіном, Римським-Корсаком і Рахманіном”.
Д.Шостакович
Чи може художник стояти осторонь життя? Чи може він замкнутися в “ефемерну” вежу, суб’єктивними емоціями окреслити коло своєї творчості, чи він повинен бути там де він потрібен, де його слово, його музика, можуть допомогти людям жити краще і яскравіше?
Пригадаємо творчий шлях Бетовена і Шекспіра, Моцарта і Толстого, Чайковського і Діккенса – цих титанів людського духу і думки. Що вони по власній волі, по велінню душі і обов’язку віддали свій могутній талант служінню людини? Хіба їх безсмертні творіння не відмічені перш за все цією рисою?
Я дотримуюся того твердження, що композитор, як і поет, чи живописець повинен прикрашати людське життя і захищати його, вести людину до світлого майбутнього. Таким, з моєї точки зору, є кодекс мистецтва”.
В цих прекрасних і гордих словах нашого сучасника, видатного російського композитора Сергія Сергійовича Прокоф’єва (1891–1953 роки) розкривається зміст і значення його творчості, всього його життя, підкореному безперервним пошукам, завоюванню все нових висот на шляху створення великої справжньої музики.
“Головним достоїнством або пороком мого життя були мої пошуки оригінальної, абсолютно власної мови в музиці. Я відчуваю відразу до наслідування, копіювання, уподібнення. Я ненавиджу звичні методи. Я хочу бути самим собою завжди”.
Прокоф’єв С.С.
Про Прокоф’єва написано сотні книг і величезна кількість статей. Його музика стала темою багатьох студентських дипломних робіт, кандидатських і докторських дисертацій, неможливо навіть уявити собі, скільки прочитано про нього різних докладів і лекцій.
В цій гігантській по масштабах писемній та усній “прокоф’євіані” є роботи, які талановито і захоплююче, розумно і тонко розглядають особливості його творчості. На які я опиратимусь та братиму за основу у написанні власної роботи, власного дослідження. Хоча краще про життя та творчість Прокоф’єва, його складний та незвичний внутрішній світ – без сумніву я готова стверджувати – написано самим Прокоф’євим.
Геніальний композитор, що зробив величезний вплив на світову музику ХХ століття, видатний піаніст та диригент Прокоф’єв володів також неповторним своєрідним літературним талантом. Адже нікому з композиторів не довелося написати цілу книжку про своє дитинство, музичний талант. Як поступово з маленького нетями і забавного пустуна народжувався великий і мудрий митець. Таку книжку пощастило написати Прокоф’єву. Гострому на язик, точному і лаконічному в характеристиках, повного колючого гумору.
Ім’я Прокоф’єва відоме сьогодні у всьому світі. Ми по праву пишаємося тим, що він був нашим сучасником, жив і працював разом з нами. Зараз ніхто вже не має сумніву в тому, що Прокоф’єв один з найвизначніших композиторів сучасності, класик російської музики ХХ століття, не менш видатний, ніж його вчителі та сучасники – Римський-Корсаков, Лядов, Скрябін і Рахманінов.
Величезною є роль, яку зіграв Прокоф’єв в музиці нашого покоління. Піднесений співець життя, сонця і молодості, він дав людям тривожного, суворого і жорстокого ХХ століття ту радість і світло, яких їм так часто не вистачає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Особливості творчого стилю Сергія Сергійовича Прокоф’єва та їх вираження у сонатному жанрі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок