Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Музика -> Історія розвитку вокального мистецтва на Буковині у ХІХ – поч.. ХХ ст.

Історія розвитку вокального мистецтва на Буковині у ХІХ – поч.. ХХ ст.

Назва:
Історія розвитку вокального мистецтва на Буковині у ХІХ – поч.. ХХ ст.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
69,61 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
Історія розвитку вокального мистецтва на Буковині у ХІХ – поч.. ХХ ст.
(дипломна робота)


Зміст
Вступ…………………………………………………………………3
Розділ І. Розвиток вокального мистецтва на Буковині у ХІХ – поч. ХХ ст.
Загальна характеристика періоду ХІХ –
поч. ХХ ст. у музичному житті Буковини. ……………6
Сидір Воробкевич – визначний музичний
діяч на Буковині в ХІХ - поч. ХХ ст.
Вокальна творчість С. Воробкевича…………………34
Видатні митці-співаки Буковини ХІХ - поч. ХХ ст…..52
Розділ ІІ. Експериментальні дослідження ефективності використання музичного історично-краєзнавчого матеріалу у навчально-виховному процесі школярів.
2.1. Зміст та результати констатуючого експерименту…………….67
2.2. Методика формуючого експерименту………………………….73
2.3. Методика експериментального дослідження…………………..79
Висновки………………………………………………………………86
Список використаної літератури…………………………………….91


ВСТУП
Коли вимовляють слово «Буковина», то в уяві кожного, хто хоч раз побував у цьому закутку вкраїнсь-кої землі, зринають образи мальовничої прикарпатської і власне карпатської природи (адже територія сучасної Чернівецької області ділиться на гірську, рівнинну і пе-рехідну між ними). Часто назва цього краю запам'ято-вується нам з епітетом, який давно придумав сам народ чи хтось із поетів,— «зелена Буковина».
Українські радянські історики й літературознавці ма-ють певні досягнення у висвітленні загальноісторичного і літературного процесу на Буковині, в загальноукраїнсь-кому контексті. В сучасних умовах, однак, вони здобува-ють перспективи більш об'єктивного висвітлення цих про-цесів, переоцінки деяких важливих явищ і постатей. Про досягнення істориків мистецтва на Буковині цього не ска-жеш. Тут і досі залишаються тільки перспективи. Що ж до музичного мисте-цтва, то за останні тридцять років з'явилися двома окре-мими виданнями нариси про музичну творчість С. Воробкевича, написані львівським музикознавцем Марією Білинською, розділи про нього в узагальнюючих працях, колективних монографіях і підручниках для вузів. Але цим не можна обмежитись ні щодо музичної творчості С. Воробкевича, ні тим більше щодо характеристики за-гального
Видання книжок, присвячених розвиткові музичної культури в окремих регіонах республіки, уявляється кон-че необхідним. Без врахування специфіки суспільно-по-літичних умов, у яких перебували окремі частини укра-їнської етнічної території, порізненої в минулому політич-ними кордонами кількох держав, об'єктивне висвітлення загальноукраїнського культурно-мистецького процесу не-мислиме. Пильну увагу вивченню культурно-мистецьких процесів окремих регіонів має бути приділено в процесі розробки і здійснення цілісної концепції розвитку україн-ської національної культури, яку розпочато в нашій рес-публіці на хвилі перебудови всіх сфер нашого життя.
У даній роботі ми дослідили розвиток вокального мистецтва на Буковині у ХІХ – поч. ХХ ст. Ця тема є дуже вагомою і рекомендується для вивчення учнями загальноосвітніх закладів Буковини.
Об’єкт дослідження: вокальне мистецтво Буковини у всіх його проявах, значення даної теми у вивченні її на уроці музики в ЗНЗ.
Предмет дослідження: шляхи, методи і форми використання музично-краєзнавчого матеріалу, а саме вокальної тематики у класній та позакласній роботі.
Мета - дослідити роль та ефективність використання музично-краєзнавчого матеріалу вокального жанру на уроках музики та в позаурочний час.
Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1. Ознайомитись з науковими джерелами по даній проблемі та проаналізувати історію вокальної музики Буковини в педагогічній науці.
2. Виявити педагогічні умови реалізації даного матеріалу у професійній краєзнавчій діяльності вчителя музики.
3. Експериментально дослідити роль та ефективність використання даного матеріалу на уроках музики та в позаурочний час (на основі власних розробок ).
4. Підсумувати результати досліджень та визначити ступінь досягнення мети
5. На основі проведеної науково-дослідницької роботи приготувати методичні рекомендації по використанню музично-краєзнавчого матеріалу вокального жанру в класній та позакласній роботі вчителя музики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 Курсова робота на тему: Історія розвитку вокального мистецтва на Буковині у ХІХ – поч.. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок