Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Логістика виробничих процесів, вимоги до управління матеріальними потоками

Логістика виробничих процесів, вимоги до управління матеріальними потоками

Назва:
Логістика виробничих процесів, вимоги до управління матеріальними потоками
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Логістика виробничих процесів, вимоги до управління матеріальними потоками


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – «Логістика виробничих процесів, вимоги до управління матеріальними потоками».
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з виробничою логістикою та управлінням матеріальними потоками.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз літературних та наукових джерел, присвячених проблемам логістики виробничих процесів;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що виробнича логістика є однією з центральних ланок організації виробництва, до якої потрібно відноситися з особою долею уваги, враховувати усі аспекти виробничого процесу і на основі цього розробляти більш прийнятні форми, способи і методи управління виробництвом.
В роботі розкриті наступні питання:
сутність виробничої логістики й основні закони раціональної організації виробничого процесу;
класифікація матеріальних потоків та управління ними;
прогресивні способи організації виробничих логістичних систем;
тощо.
При написанні роботи автором були використані підручники, монографії, аналітичні статті вітчизняних і зарубіжних фахівців з логістики.


1. Сутність виробничої логістики й основні закони раціональної організації виробничого процесу
Сутністю логістики виробничих процесів є впорядкування руху матеріальних потоків на стадії виробництва продукції.
Головним об'єктом уваги при цьому залишається оптимізація руху матеріального потоку на стадії виробництва.[12]
Матеріальний потік на своєму шляху від первинного джерела сировини до кінцевого споживача проходить ряд виробничих ланок. Управління матеріальним потоком на цьому етапі має свою специфіку і зветься виробничою логістикою. Виробнича логістика розглядає процеси, що відбуваються в сфері матеріального виробництва тобто виробництво матеріальних благ і виробництво матеріальних послуг (робіт, що збільшують вартість раніше створених благ).
Виробничий процес являє собою сукупність трудових і природних процесів, спрямованих на виготовлення товарів, заданої якості, асортименту й у встановлений термін. 
Усі виробничі процеси поділяються на основні і допоміжні.
Задачі виробничої логістики стосуються управління матеріальними потоками усередині підприємств, які створюють матеріальні блага або такі матеріальні послуги, як збереження, фасування, розважування, складування й інші.
Головна задача виробничої логістики – це забезпечення виробництва продукції необхідної якості у встановлений термін і забезпечення безперервного руху предметів праці і безперервної зайнятості робочих місць.
Об'єктом логістики є потокові і матеріальні процеси (матеріальний потік, матеріальні послуги).
Характерна риса об'єктів вивчення у виробничій логістиці - їхня територіальна компактність. У літературі їх іноді називають “острівними об'єктами логістики”.
Логістичні системи, які розглядаються виробничою логістикою, звуться внутрішньовиробничими логістичними системами (ВЛС). До них можна віднести промислові підприємства, оптові підприємства, що мають складські спорудження, вузлову вантажну станцію, вузловий морський порт і інші.
ВЛС можна розглянути на мікро- і макро рівні.
На макрорівні ВЛС виступають як елементи макрологічних систем. Вони задають ритм роботи цих систем, є джерелом матеріальних потоків.
Можливість адаптації макрологічних систем до змін навколишнього середовища в істотному ступені визначається здатністю вхідних у них ВЛС швидко змінювати якісний і кількісний склад вихідного матеріального потоку, тобто асортимент і кількість продукції, що випускається.
Якісна гнучкість ВЛС може забезпечуватися за рахунок наявності універсального обслуговуючого персоналу і гнучкого виробництва.
На мікрорівні ВЛС являють собою ряд підсистем, що знаходяться у відносинах і зв'язках один з одним, що утворюють визначену цілісність, єдність. Ці підсистеми – закупівля, склади, запаси, що обслуговують виробництво, транспорт, інформація, збут і кадри, забезпечують входження матеріального потоку в систему, проходження усередині неї і вихід із системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Логістика виробничих процесів, вимоги до управління матеріальними потоками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок