Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Терористичний акт

Терористичний акт

Назва:
Терористичний акт
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 
 
КУРСОВА РОБОТА
Терористичний акт


ЗМІСТ
Стор.
ВСТУП 3
Роздiл І. Кримінально-правова та кримінологічна 5
характеристика терористичного акту
Об’єктивні ознаки тероризму 9
1.2 Суб’єктивні ознаки тероризму 18
Роздiл ІІ. Класифікація видів тероризму 21
Роздiл ІІІ. Відповідальність за терористичний акт 26
Висновки 31
Список використаних джерел 33
ВСТУП.
 
Вступ
У сучасних словниках світу неможливо знайти більш розповсюдженого терміну, ніж “тероризм” та “терористичний акт”. Про тероризм в різних країнах і особливо в Україні зараз говорять і пишуть фахівці в галузі юридичних, суспільних та інших наук. Зі сторінок академічних журналів та інших спеціальних видань дана тематика перейшла на сторінки популярних і непопулярних газет, різних пропагандистських брошур і журналів, а також інших видань, розрахованих на широкого масового читача.
Сьогодні тероризм є однією з найбільших загроз для людства і досі світова спільнота не знайшла ефективних методів боротьби з явищем тероризму, а постійна загроза, що “висить” над кожним із нас і обумовлює актуальність дослідження даної тематики. Об’єктом дослідження у даній праці є поняття терористичного акту та складу даного злочину, як одного з найбільш масштабніших злочинів проти людства.
Варто зауважити, що в авторів, які досліджують це питання немає єдиних поглядів не лише щодо самого трактування термінів “тероризм” та “терористичний акт”, а й щодо визначення шляхів подолання даного явища. Метою автора даної праці було опрацювати нормативно-правові акти, літературні джерела та запропонувати ті визначення, які якнайбільше підходять для полегшення теоретичного осягнення поняття терористичного акту та детального вивчення складу даного злочину.
Значна увага в роботі приділяються її предмету , яким є склад терористичного акту, види цього злочину, визначення ступеня суспільної небезпеки вказаного діяння, чим зумовлена потреба у посиленні відповідальності за даний злочин.
При дослідженні поняття політичної терористичного акту використовувалися такі загальнонаукові методи: аналіз, синтез, узагальнення, дедукція та індукція, а також метод теоретичного осмислення. Останній полягає в опрацюванні системи знань, теорій, у яких розкриваються загальні та необхідні зв’язки, формулюються закони в їх системній єдності та цілісності. Тобто, на основі використаної літератури автор намагається всебічно розглянути поняття даного злочину, його склад та шляхи подолання такого негативного явища як тероризм і, на основі цього, сформулювати власне бачення даної проблематики.
Елементи наукової новизни полягають у тому, що автор на основі опрацьованого нормативно-правового та науково-публіцистичного матеріалу узагальнено виклав шляхи та перспективи вирішення проблеми, суть якої полягає у злочині, що КК України визначений як терористичний акт .
Отже, ця курсова робота направлена на глибоке вивчення кримінально-правової характеристики терористичного акту на сучасному етапі розвитку законодавства.
 


РОЗДІЛ I КРИМIНАЛЬНО –ПРАВОВА ТА КРИМIНОЛОГIЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ
В сучаснiй науцi тероризм розглядається як загальнонебезпечне, полiтико – iдеологiологiчне, аморальне явище, прояви якого рiзними способами посягають на громадську безпеку та суспiльнi вiдносини, що охороняються законом. Сьогоднi в пресi словами “терор”, “тероризм” позначаються будь- якi резонанснi вбивства, захоплення заручникiв, акти насильства та iншi злочини насильницького характеру.
Вказаний злочин має iсторичнi коренi. Праобразом сучасного тероризму можна назвати кровну помсту. Незважаючи на жорстоку сутнiсть , вона виконувала регулюючу функцiю вже на початку формування суспiльства. Елементи терористичного насильства простежуються в iнших iсторичних формах. Наприклад, первинним джерелом сучасних таємних операцiй спецiальних служб постає вбивство давньоримського диктатора Юлiя Цезаря.
З тероризмом Середньовiччя асоцiюється така судово- полiцейська установа католицькоi церкви у боротьбi з єресеями , як iнквiзицiя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Терористичний акт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок