Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Текстильна промисловість України основні проблеми та перспективи розвитку

Текстильна промисловість України основні проблеми та перспективи розвитку

Назва:
Текстильна промисловість України основні проблеми та перспективи розвитку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Текстильна промисловість України основні проблеми та перспективи розвитку


ПЛАН


Вступ
Основи ефективної діяльності господарства певної території або підприємства закладаються ще на етапі проектування їх просторової локалізації. Оптимальне розміщення підприємства щодо сиро-винних і трудових ресурсів, районів збуту продукції означає мак-симальне зниження витрат на виробництво продукції, що, зреш-тою зумовлює економію затрат суспільної праці, низьку собівар-тість продукції у виробника. Отже, раціональне розміщення про-дуктивних сил є одним з найвагоміших чинників зростання еконо-мічної могутності України. Саме тому розміщення текстильної промисловості та основні проблеми та перспективи її розвитку тема дуже актуальна.
Розміщення продуктивних сил — це динамічний процес обгрун-тування, прийняття та впровадження у життя рішень про просто-ровий розподіл окремих їх елементів. Як галузь економічної науки розміщення продуктивних сил ґрунтується на загальних економічних законах. Завданням її є поста-новка і вироблення теоретичних засад, необхідних для практично-го вирішення завдань раціоналізації просторового розосереджен-ня населення і виробництва. Тому завдання роботи полягає в дослідженні сучасного стану текстильної промисловості на Україні та визначенні проблем галузі і перспектив подальшого розвитку.
Предметом дослідження роботи є просторова організація текстильної промисловості, вивчення якої здійснюється на різних рівнях, всебічне обгрунтування перспективного розвитку і визначення проблем, а також можливості удосконалення її сучасного характеру.
Метою роботи є формування умінь і практичних навичок при вирішенні зав-дань обгрунтування розміщення продуктивних сил з урахуванням конкретної виробничої ситуації, дослідження тенденцій щодо розвитку галузі, що досліджується, визначення перспектив її розвитку та чинників, що впливають на зміни в її стані.
Ступінь дослідженості теми досить великий, великий вклад у розвиток розміщення продуктивних сил було покладено такими авторами як: К. Г. Воблий, О. Т. Дібро-ва, М. М. Паламарчук. О. М. Алимов, Ф. Д. Заставний, М. Д. Піс-тун, О. І. Шаблій, С. І. Дорогунцов, М. У. Долішний, Я. І. Жупанський, П. Т. Ващенко, але зміни у галузі що досліджується, відбуваються дуже швидко, саме тому в роботі використані останні матеріали періодичних видань та електронних джерел.
Робота складається зі вступу, основної частини з трьох розділів, висновку та додатків.


1. Сучасний стан текстильної промисловості України
Текстильна промисловість є однією з основних підгалузей легкої промисловості України (див. додаток 2), вона почала розвиватися ще до Першої світової війни, проте більшість підприємств були невелики-ми. Деяке пожвавлення її розвитку почалося у радянський період, коли старі підприємства було реконструйовано і збудовано нові у Києві, Полтаві, Одесі, Житомирі, а згодом великі бавовняні комбі-нати у Херсоні і Тернополі, камвольно-суконний — у Чернігові, Дарницький (Київ) шовковий комбінат, Житомирський і Рівнен-ський льонокомбінати, бавовнянопрядильні фабрики у Києві та Львові. Реконструйовано і збільшено потужності Чернівецького тек-стильного комбінату, Дунаєвецькрї (Хмельницька обл.) і Богуславсь-кої (Київська обл.) суконних фабрик.
Бавовняна промисловість для виробництва тканин є першою серед галузей текстильної промисловості. На неї припадає 50,1 % всіх тканин, що виробляються. Для неї характерне віддалення від сировинної бази і навіть споживачів. Бавовняна промисловість у своїй структурі має прядильне, ткацьке, крутильно-ниткове і фарбувальнообробне виробництво. Бавовна є основною сировиною для деяких видів тканин з домішкою синтетичних і штучних волокон.
Основні бавовняні підприємства розміщені у Херсоні і Терно-полі (бавовняні комбінати), Донецьку (бавовнянопрядильний ком-бінат), Нововолинську (бавовняна фабрика), Полтаві (прядильна фабрика), Києві (ватноткацька), Чернівцях, Івано-Франківську, Ко-ломиї, Коростишеві та Радомишлі (ткацькі фабрики), Нікополі (нит-кова фабрика).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Текстильна промисловість України основні проблеми та перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок