Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Форми інвестування інноваційних процесів

Форми інвестування інноваційних процесів

Назва:
Форми інвестування інноваційних процесів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,72 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
КУРСОВА РОБОТА
з основ науково-технічної та інноваційної політики
на тему:
“Форми інвестування інноваційних процесів”
План
Вступ
Перебудова економіки України за час незалежності відбувається повільно, і це є головною причиною того незадовільного економічного стану, у якому перебуває наша держава. На початку становлення української державності не було визначено ефективної стратегії економічного розвитку, вирішальну роль у якій відіграє інноваційний тип. Основою інноваційного розвитку є випереджувальні інвестиції, зокрема фінансові, високий рівень освіти та розвитку науки, фахових знань, досвіду, широка соціальна інформатизація та потужний інтелектуальний потенціал суспільства. Інноваційного розвитку потребують підприємництво, маркетинг, капіталотворення і глобалізація економіки.
Глобальний характер інновацій забезпечив у XX столітті світове економічне зростання. Окрім того, досвід другої половини XX століття засвідчує, що розвиток цивілізації у третьому тисячолітті вирізнятиметься станом і рівнем розвитку та використанням інновацій. Не випадково криза, в якій перебуває Україна, виявилась передусім у галузі науки.
Україна досі не втратила могутнього інноваційного потенціалу, яким не скористалася повною мірою (адже одна Дніпропетровська область була могутніша за науково-виробничим потенціалом, ніж Білорусь чи інші республіки колишнього Радянського Союзу). Навіть з надто втраченими можливостями молода держава зуміла закріпитися у міжнародному проекті “Морський старт”. На рівні найпередовіших світових технологій працює авіаційна промисловість, виробництво військової техніки тощо. Можна назвати як наявні, так і втрачені можливості України у багатьох інших галузях діяльності. Однак упевнено стати на інноваційний шлях розвитку економіки ми не зуміли. Причина цього – брак коштів, обмеженість інвестиційних ресурсів у вітчизняних підприємств і непривабливість України з точки зору іноземного інвестора.
Отже, актуальність теми визначається необхідністю дослідження причин недостатнього інвестування інноваційної діяльності та шляхів їх подолання і створення більш сприятливих умов для інвестицій у вітчизняні інноваційні проекти.
Мета дослідження полягає у визначенні найбільш перспективних форм інвестування інноваційної діяльності та можливостей покращення інвестиційного клімату у нашій країні.
Джерельна база роботи. При написанні роботи були широко використані статті в спеціальних періодичних виданнях (“Економіка України”, “Фінанси України”, “Вопросы экономики”, “Финансовый бизнес” та ін.) а також монографічна література; особливо можна відзначити роботи М. І. Крупки (Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України. – Львів, 2001), А. А. Пересади (Інвестиційний процес в Україні. – К., 1998) та ін.
Структура роботи. Структурно робота складається зі вступу, трьох основних розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.
І. Теоретико-методологічні основи інвестиційного механізму інноваційного розвитку
1.1. Загальна характеристика інвестицій в інноваційні процеси
Інвестиції (лат. investio – одягаю) – довготермінові вкладення капіталу в різні сфери та галузі народного господарства всередині країни та за її межами з метою отримання прибутку. Залежно від форм власності розрізняють приватні, колективні, державні та наддержавні інвестиції. Приватні – вкладення, які здійснює окрема особа, максимум – сім’я. Колективні – вкладення капіталістичних корпорацій, акціонерних капіталістичних компаній (колективні капіталістичні інвестиції), народних підприємств (колективні некапіталістичні інвестиції), кооперативних та інших організацій. Суб’єкт державних інвестицій – держава. Такі інвестиції спрямовують здебільшого в базові, малоприбуткові сфери і галузі народного господарства. Наддержавні інвестиції здійснюють міжнародні економічні організації та наднаціональні органи (наприклад, Кабінет міністрів ЄС).
Що ж слід розуміти під інноваціями та інноваційною економікою? Ця проблема стала настільки важливою, що привернула до себе увагу багатьох дослідників: останнім часом їй присвячено чимало наукових праць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Форми інвестування інноваційних процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок