Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Страхування в Україні

Страхування в Україні

Назва:
Страхування в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Страхування в Україні


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ 5
Загальні положення правового регулювання
страхування в Україні 5
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ (СТРАХОВИКІВ) 8
2.1. Основні риси фінансової діяльності страхових компаній (страховиків) 8
2.2. Правове регулювання фінансової діяльності відокремленими підрозділами страхових компаній 12
2.3. Правове регулювання застосування валютних розрахунків у фінансовій діяльності страхових компаній 14
РОЗДІЛ 3. РОЛЬ ДОГОВОРУ СТРАХУВАННЯ У ДІЯЛЬНОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ 21
ВИСНОВКИ 28
УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ 30
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 31


ВСТУП
Однією з найпоширеніших правових форм мінімізації ризиків є страхування. Страхування як економічна категорія є особливою формою господарської діяльності, створення і розподілу грошей з фонду, який знаходиться в управлінні спеціальної організації (страховика).
Страхування базується на ідеї розподілу збитків, які виникли у однієї особи, між багатьма особами. Для кожного вони ледве відчутні, а становище постраждалого відновлюється швидко і достатньо повно. Слід зазначити, що, складаючи матеріальну основу страхування, страховий фонд, який є джерелом відшкодування збитків, формується в децентралізованому порядку, за рахунок дрібних внесків багатьох осіб, але стає централізованим фондом, який управляється страховою організацією.
Значення страхування у тому, що воно приходить на допомогу у випадках, коли унаслідок настання певних обставин, що супроводжуються збитками, підтримка (відновлення) матеріального благополуччя потерпілого вимагає значних засобів. Задача страхування полягає в усуненні або пом'якшенні шкідливих наслідків стихійних явищ природи (ураганів, землетрусів і т. п. ) для здоров'я і майна громадян і організацій. За допомогою страхування можливе також швидке відновлення майнового становища організацій і громадян у зв'язку з випадками спричинення шкоди, які є результатом діяльності самих громадян і організацій, якщо немає умов для відновлення колишнього становища на основі зобов'язань з відшкодування шкоди.
Страхування – це благо (послуга), яке полягає у тому, що замість невизначеності у страхувальника з'являються відчуття упевненості, що у разі настання події, яке може принести шкоду його матеріальному благополуччю, за допомогою страхування буде одержане достатнє забезпечення. Впевненість в завтрашньому дні позитивно впливає на господарський обіг, надає можливість здійснювати підприємницьку діяльність її суб'єктам, забезпечує комфортні умови життя фізичній особі. Тому, якщо і виникають обставини, що заподіяли збиток страхувальнику, весь час до їх настання він веде звичний спосіб життя і діяльності, знаючи, що можливі збитки покриються страхуванням.
Страхування має особливе значення в підприємницькій діяльності, впливає на стан економіки держави в цілому, надаючи можливість кожному господарюючому суб'єкту захистити себе від всяких ризиків. Воно є основним і найдієвішим способом мінімізації ризиків.
Важливо відзначити і діяльність страховика, як суб'єкта підприємницької діяльності, який має на меті одержати страховий доход. Укладення договорів страхування для нього - це вид підприємницької діяльності, яка можлива тому, що далеко не за кожним договором наступає страховий випадок.
Страхування слід розглядати як підприємницьку діяльність, яка ведеться перш за все заради систематичного отримання прибутку, причому страховий бізнес є вельми прибутковим. Страхові компанії консолідують серйозні за розміром капітали, пускають їх в оборот, вкладаючи в найбільш прибуткові сфери бізнесу. Внаслідок цього на страховому ринку йде жорстка конкурентна боротьба. Проте страховий ринок України ще далекий від прийнятих стандартів.
Враховуючи вказані особливості фінансової діяльності щодо страхування необхідною умовою ефективності її здійснення є створення та забезпечення належних правових умов шляхом видання та практичної реалізації нормативно-правових актів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Страхування в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок