Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Коломия культурний центр зх. України

Коломия культурний центр зх. України

Назва:
Коломия культурний центр зх. України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,06 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Коломия культурний центр зх. України
в ХІХ – на початку ХХ ст.
 


План
Освіта в Коломиї:
а) Народні школи ;
б) Славозвісна Коломийська гімназія ;
в) “ Рідна школа” в Коломиї .
Літературно – мистецьке життя в Коломиї:
а) Діяльність Івано Озеркевича ;
б) Поети та письменники Коломийщини ;
в) Іван Франко і Коломия ;
г) Представники образотворчого містецтва Коломиї ;
д) Перший Галицький театр в Коломиї ;
Коломийські просвітителі :
а) Микола Верещинський ;
б) Григорій Ількевич ;
в) Теодор Білоус ;
г) Йосифат Кобринський .
Видавнича Коломия.
Жіночий рух і Коломия.
Народний дім у Коломиї.
Вступ
Культурно- митецька спадщина Коломийщини є чи не однією з найцікавіших, але на жаль, і найменш вивчених сторінок в історії Галичини. Через Коломию, її школи й гімназії , у різний час пройшли у великий світ містецтва сотні поетів, письменників, художників, акторів. Доля поєднала з цим містом життя багатьох видатних людей.
У ХІХ – початку ХХ ст. місто над Прутом досягло високого рівня розвитку культури. В Коломиї жили і творили такі відомі просвітителі як Микола Верещинський, Іван Озаркевич, Михайло і Теодор Білоуси, Йосафат Кобринський, розвивалася освіта, діяли гімназії, промислові школи, працювали друкарні, виник перший театр, побудували Народний дім. В цілому культура Коломиї ХІХ - початку ХХ ст. збагачувала національну духовність України від Пруту до Дніпра.
Освіта
Народні школи
Про Коломийські школи дуже мало відомо з попередніх століть. З перепису 1787 року відомо , що в Коломиї існували школи при польському католицькому костьолі та жидівській синагозі.
Тільки з початку ХІХ ст. з урядових і церковних тематизмів Станіславської греко- католицької єпархії довідуємося про перші, засновані урядом, українські школи. У 1811 році була заснована в Коломиї головна окружна школа, в якій у 1877 році 6 вчителів навчальних учнів в шести класах.
На 1877 рік у місті було дві головні школи. Одна з них діяла в нижній частині гімназійного будинку, в ній навчалося 275 учнів ; друга школа заснована в 1875 році , мала 186 учнів, базувалася в приватному будинку.
Крім названих чоловічих шкіл, які були в середмісті, функціонувала головна жіноча школа, в якій у 1876 році навчалося 398 дівчат. Вона утримувалася субсидією міста, сейму, шкільного місцевого відділу. Навчання було платне . В цій школі протягом року отримувало вищу освіту 50 учениць.
На Надвірнянському і Кутському передмістях, а також німецьких колоніях ??? Славці і ??? існували в 70- х роках тривіальні школи, де діти вчилися трьом речам збільшенням міського населення зростала потреба в нових народних школах. Це видно із тематизмів за 1893, 1895, 1898, 1900, 1902, 1903 роки. Для наочності наведемо дані тематизму за 1906 рік. Так. На 16464 душі населення (6320 – поляків і німців, 1475 – українців та 8669 жидів ) в Коломиї діяло вже 15 народних шкіл. Це польсько – австрійська державна гімназія , українська гімназія, школа дерев”яного промислу, гончарна, 9- класна жіноча школа, дві 7 – річні школи для хлопців , чотири 4 – класові чоловічі школи, чотири 4 – класові мішані школи, шевська школа, школа товариства “Praca Kobiet”, 4-класова жіноча школа сестер-???. Сюди не входять школои приміських сіл Дятківці і Шепарівці. Навчання в тих школах велось в основному німецькою і польською мовами, за винятком української гімназії та 4-класової школи ім.Шевченка.
За даними тематизму, в 1907 році в Коломиї на 27324 душі населення (8244 – поляки, 2330 – українців і 16750 хлопів) працювало 28 шкіл: дві державні – перша польська, друга українська гімназія, один 6-класовий жіночий ліцей, приватна жіноча учительська гімназія, державна школа дерев’яного промислу, краєва гончарська і шевська школи, 9-класна жіноча школа імені королеви Ядвіги і 7-класна школа ім.Франца Йосифа, 9-класна чоловіча школа ім.Миколи Коперника, 7-класна школа ???, дві 4-класні чоловічі школи ім.Яховича і Францішка Карпінського, три 4-класні жінгочі школи ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Коломия культурний центр зх. України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок