Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Емоційний інтелект як інструмент успішної діяльності викладача і студента

Емоційний інтелект як інструмент успішної діяльності викладача і студента

Назва:
Емоційний інтелект як інструмент успішної діяльності викладача і студента
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
244,01 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КУРСОВА РОБОТА
з курсу: «Психологія Вищої школи»
на тему:
«Емоційний інтелект як інструмент успішної діяльності викладача і студента»

Виконала:
Гнатюк Марія

ЛЬВІВ-2012

ЗМІСТ

ВСТУП..3

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕМОЦІЙ ТА ПОЧУТТІВ5
1.1. Визначення понять «емоція» та «почуття»5
1.2. Класифікація та характеристики емоцій....9
1.3. Роль та функції емоцій в педагогічному процесі14

2. ВИВЧЕННЯ ФЕНОМЕНУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ18
2.1. Історія становлення поняття «емоційний інтелект»...18
2.2. Визначення емоційного інтелекту....19
2.3. Структура емоційного інтелекту..22

3. РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ.28
3.1. Біологічні та соціальні передумови розвитку емоційного
інтелекту.28
3.2. Акмеологічний розвиток емоційного інтелекту викладачів
і студентів у Вищій школі....33

ВИСНОВКИ...39
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.42
ДОДАТКИ
ВСТУП

Однією з актуальних проблем сучасної психології є розкриття потенційних можливостей емоційної сфери людини в управлінні її діяльністю.
Перед професорсько-викладацьким складом вищого навчального закладу постає завдання пошуку нових форм організації навчального процесу, розширення арсеналу використовуваних методичних засобів і прийомів, які забезпечують інтенсивність, ефективність та професійну спрямованість навчання. Це, у свою чергу, вимагає розробки нових методичних моделей навчання, в яких реалізуються нові психолого-педагогічні ідеї, що стосуються проблеми забезпечення розвитку і реалізації резервних потенційних можливостей усіх суб'єктів навчальної діяльності. Одними з основних умов підвищення ефективності навчального процесу є його інтенсифікація та поглиблення соціально-психологічної підготовки викладача та студента.
Актуальність теми. Проблеми емоційного інтелекту та емоційної стійкості в сучасному суспільстві обумовлені значним зростанням числа конфліктів, які вимагають від людини вміння адаптуватися до різних впливів і контролювати свої емоції. Крім того, в Україні на сьогоднішній день досить складне і нестабільне політичне та соціально-економічне становище, що впливає на людей як потужний емоціогенний фактор, провокуючи емоційну нестійкість.
Емоційний інтелект - термін, введений в 90-х р.ХХ ст., що позначає якість, яка впливає на ефективність боротьби з соціальними труднощами. Це здатність розуміти, розпізнавати і керувати своїми емоціями, проявляючи одночасно емоційну гнучкість і стабільність, а також уміння співчувати партнеру, співпрацювати і активно взаємодіяти. Емоційний інтелект - порівняно молода галузь науки, яка розроблялася в основному зарубіжними авторами: Р. Стернбергом, Дж. Мейером, П. Селовеєм, Р. Бар-Оном, Г. Орме, Д. Карузо, Д. Голманом та ін
Метою даного дослідження є вивчення феномену емоційного інтелекту як інструменту успішної діяльності викладача і студента.
Перед дослідженням стоять наступні завдання:
1. Визначення понять «емоція» та «почуття», їх класифікація і роль в діяльності людини;
2. Визначення поняття «емоційний інтелект»: історія становлення, визначення емоційного інтелекту, структура.
3. Розгляд біологічних та соціальних передумов розвитку емоційного інтелекту та визначення акмеологічного розвитку емоційного інтелекту викладачів і студентів.
Рекомендоно програми з розвитку емпатії і толерантності, як базових складових емоційного інтелекту.
Предметом дослідження виступає емоційний інтелект як професійно важлива характеристика викладача і студента.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕМОЦІЙ ТА ПОЧУТТІВ

1.1. Визначення понять «емоція» та «почуття»
Будь-яка людина знає, що таке емоції, проте описати і пояснити їх не завжди здатна. І це не дивно, оскільки й дотепер проблема емоцій в науці залишається загадковою й багато в чому незрозумілою, хоча їхня роль у керуванні поведінкою людини велика [6].
Емоція - особлива форма психічного відображення, яка у формі безпосереднього переживання відображає не об'єктивні явища, а суб'єктивне до них відношення. Особливість емоцій полягає в тому, що вони відображають значимість об'єктів і ситуацій, що діють на суб'єкт, обумовлену відношенням їх об'єктивних властивостей до потреб суб'єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Курсова робота на тему: Емоційний інтелект як інструмент успішної діяльності викладача і студента

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок