Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Особливості сучасного виховання

Особливості сучасного виховання

Назва:
Особливості сучасного виховання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,55 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАН
З історії демократичного виховання.
Особливості сучасного виховання.
Структура теорії виховання: мета, завдання, зміст, етапи, закономірності, принципи, форми, методи, прийоми.
Самовиховання: історія, теорія, методика.
Перевиховання: історія, теорія, методика.
Суть превентивного виховання
Виявлення результатів виховання та шляхи підвищення його ефективності.

1. З історії демократичного виховання
Особистість учня формується і розвивається під впливом багатьох факторів: об'єктивних і суб'єктивних, природних і суспільних, внутрішніх і зовнішніх, незалежних і залежних від волі та свідомості людей, які діють стихійно або відповідно до певних цілей, мети виховання. При цьому сам учень не є пасивною особою, а виступає як суб'єкт власного формування і розвитку.
Однією з вічних проблем педагогіки завжди було підвищення ефективності цілеспрямованого виховного впливу на людину, а це може забезпечити лише науково організоване виховання.
Кожна епоха як досить тривалий проміжок історичного часу має свої ознаки: спосіб виробництва, державний і суспільний лад, культурні надбання, спосіб і стиль життя. Нашому поколінню випало жити на зламі епох - періоді становлення та розвитку незалежної демократичної України. Нова ідеологія освіти, затверджена в Конституції України, повинна працювати на процес державотворення, становлення народу України як політичної нації. Нова філософія виховання утверджує погляд на особистість як найвищу цінність суспільства.
"Людина - мета, а не засіб" - це основна формула гуманізму, і це вимагає нових підходів до формування особистості.
Розглянемо коротко, які ідеї демократизації і гуманізації виховання втілювалися в життя в різні історичні епохи.
Ідея гармонійного розвитку особи як мета вихований виникла в стародавніх Афінах (ПІ ст. до н.е.).У кількох джерелах описано прийоми роботи шкіл, де вихователі прагнули виховані гармонійно розвинену, творчу людину, яка була б духовно багатою, морально чистою і фізично досконалою Давньогрецькі філософи Платон і Арістотель трактували гармонію у вихованні як єдність двох засад - тілесної і духовної Піфагор як великий математик і філософ (VI-V ст. до н.е.) розглядав гармонію розвитку всього світу від космосу до ритмів серцебиття і дихання людини - згідно з єдиним, математично обґрунтованим законом числових співвідношенні, і пропорцій, він вважав, що саме музичність є засадою і метою виховання.
У Римі наслідували кращі традиції афінян, але на зміну музичному вихованню прийшло політичне виховання ораторії» Слово замінило музику. Неперевершені зразки ораторського мистецтва в сенаті, на площах стали взірцем для прийдешніх поколінь, а "граматичні школи", твори Цицерона (106-43 рр. до н.е.) можна розглядати як яскраві вияви демократичного змісту виховання. Давньогрецький теоретик ораторського мистецтв;» М.Ф.Квінтіліан (бл. 35-96) вважав, що всі діти, за деяким винятком, здібні до освіти, і тому вчитель повинен враховувати індивідуальні особливості і здібності дитини. Наслідування, наставляння, вправляння він визначав основними методами в навчанні.
Період Середньовіччя не визначається прогресивним у духовному розвитку суспільства, у вихованні та освіті. Музику, ораторство замінили різки і тортури, биття дітей було частиною їхнього виховання.
В епоху Відродження в Європі виникла плеяда філософів, які називали себе гуманістами, обмежувалася влада церкви, її втручання у світське життя. Еразм Роттердамський (1466-1536), Франсуа Рабле (1483-1553), Мішель Монтень (1533-1592) та інші вперше відновили демократію і ввели поняття "гуманістичне виховання". Зразком нової, гуманістичної школи став "Дім радощів" італійського педагога-гуманіста В.Фельтре (1378-1441) це був чудовий будинок на березі озера, серед луків і полів, у якому навчалося 80 хлопчиків різного стану; дисципліна підтримувалася за допомогою ласки, переконання, а покарання розглядалось як зло. Педагоги (Вітторіно де Фельтре і три його помічники) стежили за одягом, манерами, моральною чистотою вихованців, у школі було добре поставлено фізичне виховання: ігри, фехтування, їзда верхи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Особливості сучасного виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок