Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Скачати курсова робота: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства / сторінка 4

Назва:
Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,77 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Етап 2 -  постановка цілей.  Кадрова політика і цілі повинні відповідати цілям підприємства. Цілі включають заходи по збільшенню продуктивності і посилення обороту робочої сили.
Етап 3 -  контроль. Порівняння виконання з цілями, дії по усуненню відхилень, які можуть включатинаймання, навчання і звільнення працівників.  Персонал підприємства найбільш важливий ресурс у бізнесі, і робота з ним є обов'язком всіх менеджерів. Тому керуючі кадрами повинні використовувати специфічні навички та знання для консультування інших лінійнихкерівників. Важливе місце в процесі управління персоналом займає пошук джерел забезпечення кадрової потреби підприємств, що прийнято поділяти на дві групи: основні та додаткові. До основних джерел відносяться: випускники вузів; молоді спеціалісти; молоді робітники, а також інші працівники, найняті в плановому порядку. До додаткових джерел відносяться самостійні види роботи кадрових служб, а також використання праці різних груп незайнятого населення. Потреба в дипломованих фахівців підприємства та організації визначають з урахуванням своїх працівників, які навчаються на заочних і вечірніх відділеннях вищих і середніх спеціальних навчальних закладів [4].  В умовах переходу до ринкової економіки виникає новий тип взаємодії вищої школи і виробництва. Цей процес передбачає цільову підготовку фахівців на основі договорів, укладених між міністерствами і відомствами, для яких готуються кадри. Робота з поліпшення якості підготовки та раціонального використання випускників навчальних закладів у виробничій діяльності повинна передбачати оновлений розрахунок додаткової потреби у фахівцях на основі реалізації наступних заходів:  переведення працівників, які мають вищу освіту і зайнятих на робочих місцях, на посади, що відповідають їх кваліфікації;  відбору та направлення на навчання з відривом від виробництва перспективних робітників, які мають достатній виробничий досвід;  попереднього відбору майбутніх фахівців задовго до закінчення ними навчальних закладів та організації з ними індивідуальної роботи.  Наступним основним джерелом забезпечення підприємств необхідними кадрами є випускники професійно-технічних училищ, а також організований набір робітників, який є основною формою планового залучення трудящих на добровільних засадах для постійної або сезонної роботи в організаціях і на підприємствах.  Важливим джерелом забезпечення підприємств кадрами є внутрішньоміське (внутрішньорайонні) перерозподіл робочої сили через центри зайнятості населення [5].
Кадрові служби підприємств та організацій міста (Району) регулярно представляють центрам зайнятості необхідні відомості:  повідомлення про наявність вільних робочих місць та вакантних посад, в тому числі для використання праці пенсіонерів, інвалідів, жінок, зайнятих вихованням дітей, студентів; інформацію на кожного вивільняється працівника після письмового повідомлення за два місяці до звільнення;  про створюваних кооперативах, тимчасових будівельних і сільськогосподарських бригадах, а також інші необхідні для спільної роботи відомості. 
Нині функціонують кадрові служби не завжди відповідають вимогам кадрової політики. Їх діяльність, найчастіше, обмежується вирішенням питань прийому та звільнення працівників, оформлення кадрової документації. 
На підприємствах відсутня єдина система роботи з кадрами, перш за все, в галузі науково обгрунтованого вивчення здібностей і схильностей, професійного і посадового просування працівників, відповідно з їх діловими та особистісними якостями. Структура кадрових служб, якісний склад і рівень оплати праці їх працівників не завжди відповідає завданням реалізації активної кадрової політики. Практично не ведеться підготовка фахівців для роботи в цих службах. 
Перебудова діяльності кадрових служб в умовах переходу до ринкової економіки повинна здійснюватися в таких основних напрямках:  забезпечення комплексного вирішення завдань якісного формування й ефективного використання кадрового потенціалу. Основною формою залучення необхідних фахівців і кваліфікованих робітників для підприємств повинні стати прямі договори з навчальними закладами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок