Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> курсова робота безкоштовно: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства / сторінка 6

Назва:
Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,77 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тому видається доцільним зведення існуючих нині відділів організації праці та заробітної плати, підготовки кадрів, соціального розвитку в єдину кадрову службу під керівництвом керівника (директора) з людських ресурсів.
Надання цій службі необхідних науково-дослідних і навчально-методичних підрозділів дозволить забезпечити комплексне управління персоналом, відповідно до сучасних вимог кадрової політики в процесі переходу до ринкових відносин. Аналіз господарської практики і перспектив розвитку суспільного виробництва дозволяє з достатнім ступенем точності припустити, що майбутнє в управлінні персоналом належить саме таким потужним кадровим службам, здатним ефективно використовувати сучасні наукові розробки та новітні комп'ютерні технології в своїй практичній діяльності.
Підвищення ролі соціальної складової підприємства обумовлює появу в сфері управлінської праці нової професії - менеджера з кадрів, тобто професійного керуючого, висококваліфікованого фахівця з роботи з персоналом, підготовка якого і забезпечення його безперервної освіти постала сьогодні з усією гостротою.Ринкова економіка висуває і нові вимоги до менеджерів кадрової служби, в числі яких: цілеспрямованість; масштабність; комунікативність; здатність аналізувати і вирішувати комплексні проблеми; синтезувати рішення в умовах невизначеності та обмеженості інформації; творчий початок і компетентність; організаторські здібності. 
Від менеджерів даної служби потрібні також досить глибокі знання в галузі техніки і технології конкретного виробництва, організації та   мотивації праці, трудового законодавства, психології та соціології   праці та управління, виробничої педагогіки, організації сучасного діловодства. Їм необхідні міцні навички ефективногоспілкування з людьми, використання інформаційно-обчислювальної техніки та ін При цьому менеджер з кадрів є головним носієм і розповсюджувачем організаційної культури фірми, що вимагає від нього високого розвитку морально-психологічних якостей. 3 АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОЛІТИКИ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ ПІДПРИЄМСТВА


Всю діяльність з управління персоналом компанії (підприємства, фірми) здійснює спеціальна кадрова служба. Вона складається з кількох відділів: трудових відносин, зайнятості, управління персоналом, заробітної плати, умов праці та боротьби з травматизмом, навчання кадрів обліку та діловодства. У складі служби працюють кваліфіковані фахівці - соціологи, фахівці з управління, трудових відносин. Кадрова служба, особливо у великих корпораціях, реалізує цілий ряд програм, спрямованих на безперервну підготовку і перепідготовку різних категорій робочої сили, на розробку і реалізацію всього комплексу заходів по мотивації персоналу [7].
До найбільш важливих функцій кадрових служб в сучасних умовах відносяться наступні:
реалізація фірмової кадрової політики;
розвиток персоналу;  планування людських ресурсів;
підбір кадрів та їх адаптація; 
консультування лінійних менеджерів з кадрових питань; 
організація оплати праці; 
оцінка і розстановка кадрів;
організація навчання і підвищення кваліфікації персоналу;
вирішення соціальних завдань та організаційно-правових проблем; 
контроль дисципліни;
забезпечення безпеки життєдіяльності людей.
Звичайна структура кадрових служб включає підрозділи організації праці, найму і відбору персоналу, соціального розвитку, підготовки (навчання) кадрів.  Функції відділу кадрів не обов'язково виконуються кожним відділом кадрів. Однак цей перелік зазвичай відображає практику тих компаній, де кадрові функції досить визначилися: найм, навчання і підготовка; оплата праці; виробничі відносини, охорона здоров'я і соціальні питання [8].
Керуючий (директор) по роботі з кадрами відповідає за безліч питань, включаючи діяльність відділу кадрів, консультування з вищим керівництвом, лінійними керівниками з кадрових питань, доведення кадрової політики до всіх працівників.
Діяльність кадрових служб з укомплектування підприємств необхідним числом працівників базується на широкому і гнучкому використанні всіх наявних форм і методів і припускає:  розвиток самостійності та ініціативи, спрямовані на підвищення ефективності та якості набору; 
розвиток і вдосконалення організації професійної орієнтації учнів середніх загальноосвітніх шкіл та іншої молоді;  створення необхідного резерву кандидатів на всі посади і спеціальності, із якого потім відбираються найбільш підходящі працівники;  облік таких факторів, як вихід на пенсію, плинність, звільнення в зв'язку із закінченням терміну контракту, розширення сфери діяльності підприємства і організації [9].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок