Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Скачати безкоштовно: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

Загрузка...

Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства / сторінка 7

Назва:
Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,77 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Кандидатури працівників, які підлягають вивільненню, визначаються адміністрацією підприємства за погодженням з Радою акціонерів або Радою засновників підприємства. Кожна кандидатура розглядається окремо з урахуванням думки трудового колективу підрозділу, в якому працює вивільнюється працівник. Про майбутнє вивільнення, у зв'язку зі скороченням чисельності (штату) або реорганізацією чи ліквідацією підприємства, працівники персонально попереджаються не пізніше, ніж за два місяці письмовим розпорядженням адміністрації, яке оголошується їм під розписку. При цьому роз'яснюються можливості та порядок подальшого працевлаштування, перепідготовки та навчання нових професій і спеціальностей; діючі пільги та компенсації. 
При вивільненні працівників, у зв'язку зі скороченням чисельності, переважне право на продовження роботи надається працівникам з більш високою продуктивністю праці і кваліфікацією. При рівній продуктивності праці і кваліфікації враховуються інші обставини, передбачені законодавством, а також ставлення до праці, дисциплінованість і передпенсійний вік.
Одночасно з попередженням про звільнення, адміністрація подає до органів з працевлаштування відомості про вивільняються працівниках із зазначенням їх прізвищ, професій, спеціальності, кваліфікації, посади, розміру заробітної плати та дати майбутнього звільнення.  У тих випадках, коли відсутня можливість надання іншої роботи або коли працівник відмовився від працевлаштування на своєму підприємстві, він звільняється з роботи. Одночасно адміністрація на основі відомостей, отриманих від органів з працевлаштування і вищестоящих господарських органів, інформує працівника про те, куди він може звернутися для працевлаштування [10].
Напрямок робітника чи службовця на перенавчання здійснюється тим підприємствам, на яке він вчинив самостійно або направлений органом з працевлаштування. Тривалість і умови перенавчання (з відривом або без відриву від виробництва), порядок подальшої роботи після навчання обумовлюються при укладанні з працівником трудового договору при прийомі на роботу. Перенавчання здійснюється підприємствами на власній навчально-курсовий базі або за договорами з іншими підприємствами, професійно-технічними училищами, вищими та середніми спеціальними навчальними закладами. 
4 ОРГАНІЗАЦІЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ ЯК ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИСОКОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА


Виходячи їх нових вимог роботи з кадрами, переглядаються функції кадрових служб усіх рівнів управління, підвищується їх роль і відповідальність у вирішенні завдань економічного та соціального розвитку. В умовах переходу до ринкової економіки основними функціями кадрових служб підприємств, організацій та установ стають:  прогнозування, визначення поточної і перспективної потреби в кадрах і джерел її задоволення, уточнення потреби у підготовці фахівців за прямими зв'язками з навчальними закладами, розробка та реалізація заходів з поповнення трудового колективу;  планування і регулювання цілеспрямованого руху і професійно-кваліфікаційного зростання кадрів, процесів їх звільнення і перерозподілу;  організаційно-методичне забезпечення професійно-економічного навчання, підготовка і перепідготовка кадрів, планування цієї роботи з урахуванням потреб виробництва, направлення працівників на навчання в різні навчальні заклади і стажування на передових підприємствах і в організаціях, навчання керівників різного рангу передовим методам і формам роботи з кадрами ;  вивчення професійних, ділових і особистісних якостей працівників на основі атестації, широкого використання психологічних і соціологічних досліджень, розробка рекомендацій щодо раціонального використання кадрів відповідно до їхніх здібностей і нахилами;  організація роботи з професійної орієнтації молоді, адаптація молодих фахівців і робітників на підприємствах, розвиток наставництва, вивчення причин плинності кадрів, динаміки змін трудового колективу, розробка заходів щодо стабілізації та вдосконалення його соціальної і  демографічної структури; забезпечення ефективного використання всіх форм матеріального і морального стимулювання працівників відповідно до їх трудовою діяльністю, вивчення впливу стимулів з підвищення трудової і соціальної активності персоналу, поліпшення соціально-психологічного клімату в колективі, задоволеності роботою [11].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок