Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Скачати курсова робота безкоштовно: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

Загрузка...

Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства / сторінка 8

Назва:
Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,77 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

В умовах ринку важливе місце займає процес планування персоналу - відносно новий, вид діяльності для більшості підприємств враховуючи, що багато уваги на них приділяється плануванню інших економічних ресурсів (капітал, сировину), зараз переглядається значення планування персоналу. Однією з причин цього є те, що в останні роки пропозиція робочої сили стало юридичним чинником у діяльності багатьох підприємств.
Якщо функція планування персоналу вносить реальний внесок в ефективність компанії, вище керівництво повинне забезпечити її повну інтеграцію з іншими елементами довгострокового планування і стратегії фірми. У процесі планування необхідно проводити періодичний і систематичний аналіз властивостей і характеристик персоналу для виявлення змін у їх розподілі і складі. Окремий аналіз проводиться за різними категоріями з урахуванням того, що на політику найму прямо впливає віковий розподіл людських ресурсів.
Планування і формування персоналу підприємства здійснюється на основі загальних для всієї системипланування і прогнозування принципів, найважливішими з яких є: 
науковий характер планування і прогнозування, їх безперервності;
збалансованість між ресурсами і потребами;
комплексний та системний підхід до розробки планів.
Система планування кадрової роботи повинна включати наступні показники: 
чисельність кадрів по категоріях і посадам; 
питома вага працівників апарату управління в загальній чисельності працюючих, витрати на їх утримання;
кількість робітників, фахівців і керівників, які повинні навчатися в різних навчальних закладах, у тому числі підготовка резерву кадрів управління;
кількість навчальних місць у системі підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, забезпеченість навчальними місцями (відношення фактичної кількості навчальних місць до необхідного, у відсотках);
оборот, текучість і змінюваність кадрів різних категорій і професійних груп; 
втрати робочого часу від порушень дисципліни та ін.
Практичною основою планування персоналу є бізнес-плани підприємств; його розділи, що визначають економічний та соціальний розвиток колективу підприємства. Ретельне дотримання черговості етапів планування забезпечує підприємству гарантію того, що воно матиме в своєму розпорядженні саме такими працівниками, які йому в кожен даний момент необхідні. Основними видами планування є довгострокове (від 10-15 і більше років), перспективне - п'ятирічний період, поточне до одного року. 
На основі довгострокових планів розробляються перспективні і поточні плани, які в сукупності представляють собою єдину систему планування кадрової роботи на виробництві, що дозволяє комплексно реалізувати найважливіші процеси формування кадрового потенціалу підприємства.  Перспективний план роботи з кадрами включає в себе заходи щодо вдосконалення складу робітників, керівників і фахівців, а також заходи з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, створення єдиної системи безперервної освіти. 
Поточний план конкретизує показники довгострокового і перспективного планів роботи та відбиває питання комплектування підрозділів необхідними працівниками, їх розстановки і навчання, оцінки діяльності та підвищення кваліфікації, контролю раціонального використання робочого часу та здійснення запланованих заходів. Одним з основних напрямів удосконалення роботи з кадрами є впровадження автоматизованої системи. Планування кадрової роботи за допомогою комп'ютерних технологій вимагає створення відповідних нормативів, методик розрахунків, розробки різних класифікацій; створення перспективних моделей фахівців і керівників; вдосконалення вимог до особистості та робочого місця працівника, а також форм підбору, підготовки та розстановки кадрів [12].
Попередньою стадією планування кадрової роботи є прогнозування, яке служить основою підготовки планових рішень і завдань. Прогнозування застосовується для передбачення зміни структури і динаміки кадрової роботи в майбутньому на основі аналізу минулого і сьогодення і виходить з цілей розвитку підприємства.  Прогнозування будується на основі переробки необхідної інформації і складається з наступних етапів: 
Етап 1 - ретроспекція - Вивчення стану кадрової роботи і структури кадрів у минулому (за останні 10 -15 років); 
Етап 2 - діагноз - Визначення характеру і стану кадрової роботи на підставі всебічного їх дослідження;
Етап 3 - вибір методу - найбільш відповідальний етап у прогнозуванні кадрової роботи; 
Етап 4 - прогноз - передбачення основних змін і структурних зрушень у професійно-кваліфікаційному та соціально-демографічний   складі кадрів організації та проведенні кадрової роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок