Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Безкоштовно курсова робота скачати: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства / сторінка 9

Назва:
Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,77 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

До основних методів планування і прогнозування кадрової роботи відносяться: балансовий метод планування, метод порівняльного плану, метод експертних оцінок, системний аналіз, моделювання, економіко-математичні методи та інші. Балансовий метод планування - полягає у встановленні динамічної рівноваги між персоналом, з одного боку,та їх розподілом відповідно до потребами виробництва - з іншого.
Метод системного аналізу використовуються, в основному, при розробці програм розвитку кадрової роботи на тривалу перспективу.  Експертні оцінки являють собою особливий вид кількісних і якісних характеристик окремих сторін соціальних і кадрових процесів і визначаються на основі суджень, висловлених експертами (науковцями та фахівцями-практиками).
Перевірка професійних якостей працівників під час трудової діяльності здійснюється часто: при прийомі на роботу, при переміщенні та атестації. Методи здійснення такої перевірки загальновідомі і припускають наявність критеріїв, стандартів відповідності вимогам, які можуть бути змінені або оцінені в порівнянні з якостями, що пред'являються працівникам. При перевірці професійних якостей фахівців є можливість розробити або застосувати існуючі методи перевірки рівня професіоналізму, такі як виконання перевірочної роботи зміст якої має відповідати вимогам посадової інструкції. Рівень знань, теоретичної підготовки перевіряється під час проведення іспиту, опитування по заразніший відомим питань, що відображає стандартосвіти, відповідний перевіряється рівнем кваліфікації.
На стадії прийому велику інформацію про професійні та особистісні якості працівників надає аналіз результатів випробувального терміну, і як правило, не повинен перевищувати трьох місяців.
У процесі визначення особистісних якостей працівників і особливостей їх рольового розподілу в групі використовуються наступні методи:  метод спостереження (зовнішнього), метод самоспостереження (інтроспекції), особистісні опитувальники чи тести, проективні тести, соціометрія, анкетування, інтерв'ю, бесіди.
 Важливе місце в процесі оцінки персоналу займає оцінка особистості та діяльності керівників. Оцінка властивостей особистості і діяльності керівника проводиться: 
при визначенні ступеня професійної придатності;
при висуненні кандидатури керівника на певну посаду; 
при поточній оцінці діяльності (атестації); 
при порушенні соціально-психологічного клімату в підрозділах (наявність конфліктів, що знижують ефективність роботи підприємства); 
при збільшенні текучості кадрів, числа порушень дисципліни;
при оцінці екологічного стану підприємства; 
при укладанні або розірванні контракту з керівником. 
Мотивами для проведення оцінки можуть бути й інші причини, але в цьому випадку рішення про проведення досліджень приймається вищим керівником із зазначенням причин [13].
Критерієм ефективності роботи керівника, поряд з економічними та іншими показниками, є рівень соціально-психологічного клімату в очолюваному ним колективі, а також оцінка ступеня прояву властивостей особистості, найбільш важливих у його діяльності, ефективність поведінки в процесі спілкування і в часто зустрічаються управлінських ситуаціях.
Аналіз результатів та досвід проведення досліджень (оцінки) показав, що достатня об'єктивність багато в чому залежить від складності структури управління, від типу підприємства, кількості працівників.
Основні принципи наукового підходу до соціально-психологічної оцінки особистості й діяльності керівника такі:
оцінка кадрів управління, їх профпридатності своєю метою спрямована на ведення цілеспрямованої роботи і передбачає вирішення таких завдань, як використання соціально-психологічних резервів для підвищення ефективності праці, адаптації в умовах ринку;
удосконалення соціальних відносин між людьми, розвиток їх індивідуальних і творчих здібностей;
збереження здоров'я, працездатності; 
розвиток соціально-психологічної культури у працівників (вміння керувати людьми з урахуванням їх вроджених і набутих властивостей, тобто з урахуванням індивідуально-психологічних якостей кожної особистості).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Нормативно-правові засади роботи кадрової служби підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок