Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Сирітство в Україні

Сирітство в Україні

Назва:
Сирітство в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,14 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ВСТУП
Відомо, що проблема сирітства повною мірою існує в кожній країні і, безумовно, залишається проблемою будь-якого суспільства в цілому. Проте у кожному суспільстві, залежно від економічного становища та політичного устрою, соціально-економічного розвитку, традицій тощо, шляхи її вирішення (оскільки остаточно вирішити проблему сирітства нереально) різні за формою і змістом.
Аналіз ситуації стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Україні дозволяє визнати, що виховання в державних інтернатних закладах (основна форма державної опіки) забезпечує лише певною мірою безпроблемне існування матеріальному плані. Проблема пристосування таких дітей до дорослого життя, до нового соціуму у звя’язку з кризовою ситуацією в країні значно ускладнилося: випускники державних інтернатних закладів не витримують конкуренції спочатку на ринку професійної та вищої школи, а згодом і на ринку праці. Відсутність юридичних механізмів не дає їм можливості забезпечити себе найнеобхіднішим: житлом, меблями тощо; захистити себе від негативного впливу родичів, які відмовилися від них або були позбавлені державою права на їх виховання, ситуація, що склалася, призводить до того, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, входячи у доросле життя, як не прикро, часто поповнюють .... та кримінальні групи.
Що стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються інтернатною системою, та теперішнє їхнє становище не сприяє розвитку у них соціально-інноваційного потенціалу, а навпаки. На жаль, воно змушує цей контингент займати місце у групі соціального „дна”, яке є сферою безнадійності, відчуженості від суспільного життя, що загалом спричиняє деградацію особистості. Тобто інтернатна система опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не сприяє, а навпаки, певною мірою гальмує підготовку молоді, яка була б спроможною підтримати й продовжити реформи в Україні. Не можна обминути ще одну проблему: крім загальнодержавної проблеми сирітства наявні персональні проблеми кожної дитини-сироти, і кожну дитину-сироту слід розглядати як окрему людську долю. Діти, що перебувають в інтернатах, мають бажання виховуватися саме в сім’ї. Таких дітей сьогодні, за даними опитування Українського інституту соціальних досліджень, близько 75% загальної кількості випускників інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Над вивченням даного напрямку роботи займались такі українські вчені:А.Капська,І.Пєша,Л.Волинець,Н.Комарова,Г.Бевз,О.Яременко,В.Яковенко,О.Безпалько та багато інших.
Таким, чином актуалізація цієї проблеми в умовах становлення нової соціальної ситуації в Україні зумовила вибір теми: ”Соціально-психологічні особливості виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування”.
Об’єктом дослідження є сирітство, як соціальне явище, зумовлене наявністю у суспільстві дітей, батьки яких померли, а також дітей, які залишилися без піклування батьківських прав або визнання їх в установленому порядку недієздатними, безвісно відсутніми.
Предмет дослідження – соціально-психологічні особливості виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Основна мета бакалаврської роботи – дослідити й проаналізувати особливості виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського виховання.
Досягнення поставленої мети передбачає виконання низки конкретних завдань:–
охарактеризувати соціально-педагогічні та правові засади проблем сирітства, дослідити соціальне сирітство в Україні як соціальне явище;–
розглянути становище та особливості розвитку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;–
проаналізувати сутність методів і методик роботи, які використовуються у вихованні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського виховання.–
охарактеризувати переваги та недоліки альтернативних форм опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Курсова робота на тему: Сирітство в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок