Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Документ як об’єкт дослідження наук документно- комунікаційного циклу

Документ як об’єкт дослідження наук документно- комунікаційного циклу

Назва:
Документ як об’єкт дослідження наук документно- комунікаційного циклу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,40 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 


Вступ
Тема „ Документ як об’єкт дослідження наук документно- комунікаційного циклу” є одна з найважливіших при вивченні курсу „ Документознавство”.
Ми починаємо розкривати тему з емпіричних уявлень, з того де і коли виникає документ, отже ми дізнаємось , що документ з’являється у IV- III ст. до н. е. в межах Близькосхідної Месопотамської цивілізації, а матеріальною оснавою перших документів були природні матеріали, більш детально це розповідається у самому тексті.
Потім ми розглядаємо концепцію документа як засобу соціальних комунікацій та джерела інформації. Наприклад, для управлінського документознавства актуальним єє його аналіз як інструмента управління, а також розгляд його характеристик як юридичного акту. В спеціальних роботах з археографії представлено спектр думок щодо властивостей документа як засобу комунікаційного зв’язку, особливостей різних видів документів у цьому аспекті, функцій комунікаційних посередників тощо.
Зокрема, аналіз змісту і форм комунікаційних процесів, що відбивають зв’язок „ писемне джерело- споживач інформації „.
Далі ми визначаємо походження терміна „документ” і дізнаємось, що слово „документ” від лат. dokumentum- зразок, доказ, свідоцтво походить від дієслова „docere”- вчити, навчати.
Ми слідкуємо за дефініцією поняття, його різним значенням у нормативно- правових актах.
Після цього переходимо до змісту поняття „документ” із позиції наук документно- комунікаційного циклу. Ми розглядаємо зв’язок документознавства не тільки з спеціальними історичними дисциплінами , правознавством, архівознавством. А й з рядом сфер діяльності, де вивчаються документи і проблеми докуменування цієї діяльності, у тому числі – бухгалтерським обліком, статистикою, мовознавством, технічною документацією, картографією, геодезією,геологією, медициною, кінознавчими дисциплінами та ін.
Актуальність дослідження, курс роботи полягає в тому, щоб
розкрити і показати, що багатофункціональність, значимість данної галузі
знань є дуже важливою, вагомою в наш час як для суспільства так і для
фахівців різних сфер документно- комунікаційного циклу.
Мета розкрити і показати важливість цієї теми у суспільстві і в
різних галузях знань.
Об’єктом дослідження теми є документ у різних галузях знань.
Предметом є еволюція, закономірності розвитку документа, сфери
його функціонуванння у науках документно- комунікаційного циклу.
Завдання роботи є:
Розглянути виникнення та розвиток документа.
Проаналізувати сутність наукового поняття „документ” зза нормативно- правовими документами.
Проаналізувати зміст поняття „документ” з позиції наук документно- комунікаційного циклу.
Розділ 1 Еволюція поняття „документ”
Виникнення та розвиток прадокументів
Перші документи або як їх називають прадокументи з’являються у IV-III ст. до н.е. в межах Близькосхідної Месопотамської цивілізації.Життя у шумерян як населення найдавнішої держави людства,було надзвичайно задокументова-
ним, вчені це пояснюють складними кліматичними умовами, які вимагали сильної влади, чіткої ієрархії відносин у суспільстві, а отже для їх регламентації необхідних письмових засвідчень, тобто документів.
Матеріальною основою перших документів були природні матеріали від Шумеру до нас дійшло найбільше документів на камені, хоча є й інші:на дереві, камені і т.д.
До епох Шумеру належать складання інших традицій в опрацюванні документа.Виникає традиція засвідчувати документ, підтверджувати справжність і офіційність документа.Процедура затвердження документа відбуваеться через печатку.Печатки створюють прецидент офіційності, справності власнецької ознаки як характеристики будь-якого документа.Одночасно усвідомлювалось значення та роль печатки оскільки уже в Стародавньому Вавилоні існував реєстр існуючих втрачених печаток.Виникае необхідність тлумачення текстів, тобто виділяеться ще один важливий напрям-трактування, симантики текстів документа релігійного змісту, їхнє тлумачення було важливим, оскільки сприяло виробленню, вмінь і навиків роботи з документами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Документ як об’єкт дослідження наук документно- комунікаційного циклу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок