Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Лізинг як форма оновлення технічної бази підприємства

Лізинг як форма оновлення технічної бази підприємства

Назва:
Лізинг як форма оновлення технічної бази підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,12 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Лізинг як форма оновлення технічної бази підприємства


План


Вступ
Глибокі перетворення, що відбуваються у вітчизняній економіці, вимоги, пропоновані науково-технічним прогресом до заміни основних фондів, а також необхідність більш ефективного використання фінансових ресурсів потребують використання досконалих методів відновлення матеріально-технічної бази. Одним з таких нетрадиційних і досить ефективних інвестиційних інструментів є лізинг.
Лізинг є однією з найцікавіших форм інвестування, здатних значно оживити процес відновлення виробництва і вростання вітчизняної економікі в структуру світового ринку.
Актуальність розвитку лізингу в Україні, включаючи формування лізингового ринку в СНД, обумовлена, насамперед, несприятливим станом парку устаткування (значна питома вага морально застарілого устаткування, низька ефективність його використання, незабезпеченість запасними частинами). Одним з варіантів рішення цих проблем може бути лізинг, що поєднує елементи зовнішньоторговельних, кредитних і інвестиційних операцій.
Вибір даної теми визначив ряд причин. По-перше, ринок лізингових послуг в Україні молодий і не освоєний. По-друге, лізинг є перспективним напрямком для роботи. Довголітній досвід використання лізингового механізму в підприємницькій діяльності багатьох країн світу дозволяє зробити висновок про його ефективність. Виходячи з цього й існуючого положення в Україні в перехідний період до ринкових відносин, із усіма його проблемами і труднощями, необхідно відзначити позитивність лізингового механізму. І, по-третє, за допомогою лізингу реально можуть бути притягнуті інвестиції, необхідні для найбільш уразливих ланок української економіки.
Метою даної дипломної роботи є дослідження механізмів лізингу та його ролі в формуванні основних фондів підприємств.
Для досягнення даної мети в роботі поставлені наступні завдання:
показати джерела фінансування реальних інвестицій;
розкрити сутність лізингових операцій та їх роль в діяльності сучасних підприємств;
провести економічний аналіз діяльності ТОВ «Київдрук»;
розкрити методичні підходи до формування лізингових механізмів на підприємстві;
обгрунтувати проект використання лізингу для формування та оновлення основних фондів підприємства.


1. Основи використання механізмів лізингу в діяльності підприємства
1.1. Джерела фінансування реальних інвестицій
Основною проблемою останніх років в області реального інвестування, як на макро-, так і на мікрорівні, є дефіцит інвестиційних ресурсів. З цієї причини виявлення джерел фінансування інвестицій, їхня класифікація, носять не тільки теоретичний інтерес, але і має практичну значимість.
В економічній літературі найчастіше зустрічається наступне визначення інвестиційних ресурсів: «кошти й інші активи, що залучаються для здійснення вкладень в об'єкти інвестування». Таким чином, інвестиційні ресурси крім грошової, можуть залучатися в наступних альтернативних формах: Основи лізингу / За ред. Міщенко А.В.- К., 2001. – с. 26.
природні ресурси (земля, водні ресурси, корисні копалини й ін.);
трудові ресурси (робоча сила в працездатному віці);
матеріально-технічні ресурси (основні виробничі фонди й оборотний капітал);
інформаційні ресурси (НДДКР, усі види інтелектуально-інформаційних послуг).
Як правило, на інвестиційні ресурси, що залучаються в альтернативних формах, приходиться невелика частка, найбільша ж їхня частина мобілізується в грошовій формі.
В економічній літературі й у нормативно-правових актах, інвестиційні ресурси, що залучаються в грошовій формі, називають джерелами фінансування інвестицій. Управление инвестициями. Под ред. В.В. Шеремета / М. – «Высшая школа». – 1998. – с. 92.
Вчені В.В. Бочаров і В.А. Володин виділяють наступні джерела фінансування капітальних вкладень: Бочаров В.В. Методы финансирования инвестиционной деятельности предприятий. – М.: «Финансы и статистика», 1998. – с. 59.
власні фінансові ресурси і внутрішньогосподарські резерви інвестора (прибуток, амортизаційні відрахування, грошові нагромадження і заощадження громадян юридичних осіб, кошту, виплачувані органами страхування у виді відшкодування, утрат від аварій, стихійних лих і інші);
позикові кошти інвесторів чи передані ними кошти (банківські бюджетні кредити, облігаційні позики й інші кошти);
притягнуті фінансові кошти інвестора (отримані від продажу акцій, пайових і інших внесків членів трудових колективів, громадян, юридичних осіб);
финансовые средства, централизуемые объединениями (союзами) предприятий в установленном порядке;
средства внебюджетных фондов;
кошти бюджету, надані на безповоротній і поворотній основі;
кошти іноземних інвесторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Лізинг як форма оновлення технічної бази підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок