Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Шляхи прискорення НТП в промисловості

Шляхи прискорення НТП в промисловості

Назва:
Шляхи прискорення НТП в промисловості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Шляхи прискорення НТП в промисловості


ПЛАН


Вступ
Суть науково-технічного прогресу полягає у безперервному процесі одержання і нагромадження наукових знань, їх матеріалізації в елементи техніки та впровадження останньої у виробництво і всі сфери життя.
Науково-технічний прогрес характерний в певній мірі для усіх епох і здійснюється у двох основних формах - еволюційній і революційній.
Еволюційній формі НТП характерне поступове неперервне вдосконалення традиційних (тих, що ґрунтуються на одних і тих же науково-тех-нічних принципах) технічних засобів і технологій та нагромадження цих удосконалень. Такий процес може тривати досить довго.
Революційна форма НТП (й називають науково-технічною революцією - НТР) пов'язана з виникненням якісно нових науково-технічних ідей, принципів і на основі цього зміною поколінь використовуваної техніки, сировини, матеріалів, технологій та форм організації виробничих процесів.
Сьогодні роль неуки в розвитку суспільного виробництва значно зросла, оскільки ні техніка, ні виробництво не можуть розвиватися і вдоско-налюватися без виконання наукових досліджень і розробок. З іншого боку, розвиток науки неможливий без досконалих засобів виробництва, що свідчить про зміцнення зв'язків між наукою та виробництвом і вимагає розвитку комплексної системи "наука-техніка-виробництво".


Поняття та напрямки науково-технічного прогресу.
НТР почалась у середині 50-х років XX ст. і для неї характерний перш за все процес перетворення науки у безпосередню продуктивну силу. Суть НТР розкривається у її основних рисах:
- випереджаюча роль науки в системі "наука - техніка - виробництво". Функцію безпосередньої продуктивної сили наука виконує через механізм реалізації винаходів у машинах, робочій силі, предметах праці;
- фундаментальні зміни в техніці (штучно створених засобах праці, які займають проміжне місце у взаємодії людини з природою). Такі зміни виявляються, насамперед, у появі специфічної ланки машин - автома-тичного керуючого пристрою, який долає обмеженість психофізичних
можливостей людини як суб'єкта, що управляє та істотно змінює роль людини в процесі виробництва;
- докорінні перетворення головної продуктивної сили (працівника). Вони передбачають радикальну зміну праці, перевагу розумових зусиль і духовних якостей людини, високий рівень освіти, кваліфікації у процесі організації управління виробництвом;
- докорінне перетворення предметів праці - поява принципово нових видів матеріалів;
- виникнення принципово нових технологій;
- революція щодо використання людиною сил природи. За умов НТР використовують ядерну і термоядерну енергію, розробляють методи застосування енергії сонця, підземного тепла, океанських припливів та інше;
- початок інформаційної революції, матеріальною основою якої є поява принципово нових засобів передачі інформації (космічних, волоконно-оптичних засобів зв'язку) проникнення нових інформаційних технологій у сфери, в яких людина віками діяла інтуїтивно, з мінімальними технічними засобами; зараз автоматизуються багато процесів у галузі освіти, охорони здоров'я, сфери послуг, бібліотечної справи тощо.
На сучасному етапі основними пріоритетними напрямками науково-технічного прогресу є Мочерний С.В. Основи підприємницької діяльності. – К., 2001. – С. 113:
Електронізація народного господарства, суть якої полягає у за-безпеченні усіх сфер виробництва і суспільного життя високоефективними засобами обчислювальної техніки аж до використання принципів штучного інтелекту, нового покоління супутникових систем зв'язку тощо;
Комплексна автоматизація усіх галузей народного господарства на базі електронізації. Якщо механізація є повною або частковою заміною ручної праці машинами і механізмами, то автоматизація є вищою формою механізації виробництва, у результаті якої процеси виробництва здійснюють без участі людини, лише під її контролем. Комплексна автоматизація виробництва охоплює усі основні та транспортні операції, виробнича ланка функціонує як єдиний автоматизований комплекс під керівництвом і контролем людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Шляхи прискорення НТП в промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок