Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Україна в інформаційному просторі

Україна в інформаційному просторі

Назва:
Україна в інформаційному просторі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,74 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Україна в інформаційному просторі


ЗМІСТ
1. ВСТУП
Ми живемо в епоху інформації, про це відомо всім. Тобто, той, хто нею володіє у великій кількості, той має перевагу над своїми конкурентами в бізнесі, політиці, суспільстві. Той, в кінці кінців, має більше прав на “ свободу слова” [4]. Цю тезу також можна використати і по відношенню до міждержавних інформаційних відносин. І вже той, хто має монополію на інформацію, той контролює масову свідомість суспільства. Тобто, по суті стає його духовним повелителем.
Вихід України, як незалежної держави, на світовий ринок ставить відповідні вимоги до забезпечення зберігання державної та комерційної таємниці науково-технічного, технологічного та промислового характеру [39]. Незначні порушення нормального функціонування комп’ютерів можуть нанести суттєвого збитку найбільш уразливим системам управління у таких критичних галузях, як оборона, енергетика, транспорт, фінанси [44]. Однак дійсною національною проблемою є не випадкові збої комп’ютерів, а небезпека спеціального цілеспрямованого впливу на інформаційні ресурси. Військовими аналітиками США підкреслюється, що збиток економіці держави від порушення функціонування обчислювальних систем у структурах державного управління та фінансових підприємствах можна порівнювати за наслідками тільки із застосуванням ядерної зброї [6].
Необхідно нагадати про захист національних інформаційних ресурсів та зберігання конфіденційності інформаційного обміну по світових відкритих мережах [45]. Ймовірно, що на цій підставі можливе виникнення політичної та економічної конфронтації держав, нових криз у міжнародних відносинах, адже це питання стосується інформаційної безпеки . Отож інформаційна війна та інформаційна зброя опинилися в центрі уваги [52].
Актуальність дослідження. Із визначенням України як незалежної держави, що орієнтована на самоствердження і розвиток демократичним шляхом, з усією важливістю постають проблеми створення і функціонування власної інформаційної безпеки.
Предметом дослідження курсової роботи є основна складова національної безпеки держави - інформаційний простір та питання його функціонування і захисту. Тільки формуючи незалежний національний інформаційний простір може нормально функціонувати незалежна держава.
Об’єктом дослідження є інструмент впливу на формування інформаційної політики в концепції національної безпеки держави.
Основною метою курсової роботи є вивчення понять інформаційної безпеки держави, її компонентів; інформаційної зброї, її дії та протидії; основ інформаційної безпеки України та її забезпечення; ролі засобів масової інформації у формуванні незалежного інформаційного простору; забезпечення інформаційної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Стан наукової розробки теми. Враховуючи актуальність обраної теми на сьогодні у вітчизняних та зарубіжних джерелах приділяється досить багато уваги питанням та проблемам, що стосуються інформаційної безпеки держави та інструменту впливу на формування інформаційної політики. Зокрема, під час написання курсової роботи було використано наступні джерела: Бачило И.Л. Современные правовые проблемы документирования информации // Документация в информационном обществе: электронное делопроизводство и электронный архив; Даллес А. - Искусство разведки; Информационная политика / Довідник / ; Исследование проблем информационной безопасности на рынке Украины . CNews.ru.; Никитов В.А., Орлов Е.И., Старовойтов А.В., Савин Г.И. Информационное обеспечение государственного управления; Райков А.Н. Единство правового и информационного пространства ; Учебно-методический комплекс по курсу: “Теория информационной безопасности и методология защиты информации” та ін. Було розглянуто також періодичні видання з даної тематики: Безопасность информации /Журнал/; Відомості Верховної Ради України; Військо України. Центральний друкований орган Міністерства оборони України /Журнал/ ; Военный вестник /Журнал/; Военное обозрение /Журнал/ ; Народна армія. Центральний друкований орган Міністерства оборони України /Газета/; Національна безпека і оборона /Журнал/ ; Урядовий кур'єр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Україна в інформаційному просторі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок