Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Розвиток архівної справи в Україні в різні періоди (на прикладі Державного архіву Сумської області)

Розвиток архівної справи в Україні в різні періоди (на прикладі Державного архіву Сумської області)

Назва:
Розвиток архівної справи в Україні в різні періоди (на прикладі Державного архіву Сумської області)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,47 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
Розвиток архівної справи в Україні в різні періоди (на прикладі Державного архіву Сумської області)
План
Вступ
Відродження української державності, реформування суспільства надало нового імпульсу вивченню питання розвитку архівної справи в Україні в різні періоди. Україна має власні традиції, свою архівознавчу школу, які в умовах державної незалежності дістали могутній поштовх для подальшого розвитку. Сучасний етап розвитку архівної справи передбачає умови і методи роботи, які, загалом, не були властиві для архівної роботи попередніх часів; це стосується як техніки і технології роботи з архівними фондами, так і більш принципових питань, як то: демократизація і еволюційне реформування архівної системи; інтеграція архівної галузі України в міжнародний архівний простір; введення до наукового обігу розсекречених документів тощо. Звісно ж, розвиток архівної справи в Україні на сучасному етапі є неможливим без докладного вивчення історії архівної справи, адже, кінцевою метою реорганізації архівної галузі має бути створення системи, яка б органічно поєднала в собі кращі здобутки радянського і світового досвіду архівного будівництва та задовольнила потреби сучасного національного державотворення, культурного й духовного розвитку українського народу.
Отже, актуальність теми визначається необхідністю дослідження питання розвитку архівної справи в Україні в різні періоди з метою визначення основних тенденцій в українській архівній системі в історичній ретроспективі та на сучасному етапі, що дозволить провести обґрунтоване визначення напрямків та перспектив розвитку архівної справи в Україні на майбутнє.
Метою дослідження є аналіз напрямків і особливостей формування архівної системи України в минулому та сьогоденні на прикладі конкретної архівної установи – Державного архіву Сумської області, подання історії його розвитку в загальному контексті розвитку архівної справи в Україні.
Завдання дослідження зумовлені зазначеною метою і полягають у визначенні:
1. чинників, які впливали в різні періоди на функціонування Державного архіву Сумської області, з’ясування факторів та механізмів цього впливу.
2. перспектив залучення до наукового обігу розсекречених документів, переданих на загальне зберігання у 90-ті рр. ХХ ст.
2. актуальності і перспективних напрямків державної підтримки розвитку архівної справи в Україні.
3. перспективних напрямків покращення і удосконалення роботи з фондами архівів на прикладі Державного архіву Сумської області.
Хронологічні межі дослідження співпадають з періодом існування Державного архіву Сумської області і охоплюють період від 1925 р. до сьогодення (2003 р.).
Стан наукової розробки проблеми. Проблема розвитку архівної справи в Україні в різні періоди, зважаючи на її актуальність в світлі сучасних державотворчих процесів, досить добре висвітлена в сучасній науковій літературі. Так, можна відзначити археографічний збірник “Пам’ятки” (К., 1998), упорядники якого поставили собі за мету розкрити маловідомі факти архівного будівництва й подолати упереджені підходи до оцінки архівного життя в Україні. Опубліковані у виданні документи містять цінний матеріал з історії національної архівної справи і складають важливе підґрунтя для майбутніх фундаментальних історіографічних досліджень.
Залучення до наукового обігу нових джерел з історії українських архівів у роки Другої світової війни створили передумови для подолання заідеологізованості, переосмислення й об’єктивного аналізу важливих подій зазначеного періоду розвитку архівістики. Першою спробою об’єктивно висвітлити історію архівів в Україні в роки Другої світової війни була розвідка П. К. Грімстед і Г. Боряка (Доля скарбів української культури під час Другої світової війни: винищення архівів, бібліотек, музеїв. – К., 1991). Ґрунтовним дослідженням з історії архівної справи в період фашистської окупації радянських земель була також дисертація М. Дубик “Архівна справа в окупованій Україні (1941-1944 рр.)” (К., 1997), присвячена висвітленню стану та діяльності архівів напередодні та за часів окупації, політики окупаційних властей щодо архівів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Розвиток архівної справи в Україні в різні періоди (на прикладі Державного архіву Сумської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок