Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Охорона праці жінок

Охорона праці жінок

Назва:
Охорона праці жінок
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Охорона праці жінок


Зміст
Вступ
Розділ 1. Поняття, загальна характеристика охорони праці
Гарантії прав працівникам на охорону праці
Громадський контроль за додержанням охорони здоров’я на виробництві.
Розділ 2. Охорона праці жінок – важливий інститут трудового права. Конституційні засади охорони праці жінок.
Розділ 3. Законодавче закріплення охорони праці жінок.
Роботи на яких забороняється праця жінок
Забезпечення права жінкам на повноцінне виховання дітей.
Розділ 4. Гарантії забезпечення охорони праці жінок.
Висновок
Використані джерела
ВСТУП
Конституція України, у ст. 24 проголошує рівність прав і свобод жінок з чоловіками. З метою фактичного забезпечення рівноправності, з урахуванням особливостей жіночого організму, трудовим законодавством передбачено спеціальні правила охорони праці жінок, пільги і додаткові гарантії їх трудових прав.
Охорона праці жінок являється важливим інститутом трудового права, котрий диференціює цілий комплекс правових норм у регулюванні взаємовідносин працівників – жінок з роботодавцем з додержанням специфіки жіночої праці. Оскільки остання часто-густо взаємообумовлюється особливостями становища жінки у сім’ї та суспільстві.
Не випадково охороні праці жінок присвячено значний об’єм правового матеріалу в системі цілісної підгалузі – “Охорона праці”.
Метою дослідження даної курсової роботи є висвітлення законодавчого закріплення та регулювання охорони праці жінок, виявлення особливостей праці жінок з урахуванням обов’язків, що виникають у зв’язку з материнством, вихованням дітей і таке інше.
Актуальність даної теми зумовлюється необхідністю детальнішого теоретичного обґрунтування охорони праці жінок як однієї із основних гарантій їхніх прав та свобод і законних інтересів. Окрім того практика свідчить про значні порушення у сфері охорони праці жінок, їх експлуатацію, а нерідко й дискримінацію.
Слід зауважити, що в науковій юридичній літературі мало уваги приділяється цій проблемі, що виявляється вагомим аргументом у необхідності розкриття теми даної курсової роботи.
Курсова робота структурно об’єднує вступ, висновки, три розділи та завершується списком використаних джерел.
Розділ І. Поняття, загальна характеристика охорони праці.
На мою думку, перш ніж писати про охорону праці жінок, неможливо не згадати взагалі про охорону праці. Це досить великий і важливий розділ у трудовому праві.
Конституція України до числа соціальних прав включає право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, належні безпечні й здорові умови праці. [1, ст. 15] Відповідно до статті 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права кожна людина має право на медичну допомогу та медичний догляд у разі хвороби. Серед основних трудових прав працівників ст. 2 Кодексу законів про працю України вказує на права на здорові та безпечні умови праці.
Державні, громадські або інші органи, підприємства, установи, організації, посадові особи та громадяни зобов’язані забезпечити пріоритетність охорони здоров’я у власній діяльності, не завдавати шкоди здоров’ю населення у власній діяльності, не завдавати шкоди здоров’ю населення й окремих осіб, це зокрема зазначено в Основах законодавства України про охорону здоров’я. Зазначаючи необхідність створення безпечних і здорових умов праці в процесі трудовою діяльності працівників, ми часто зустрічаємо в науковій та навчальній літературі з трудового права, що там завжди користуються терміном “охорона праці”. При цьому термін “охорона праці” вживається в двох значеннях: широкому й вузькому. Наприклад в Прокопенка В.І. можна зустріти у широкому розумінні до поняття “охорона праці” відносяться ті гарантії для працівників, що передбачають усі норми трудового законодавства. [6, ст. 256] У широкому значенні під охороною праці розуміється сукупність правових норм, що охоплюють увесь комплекс питань застосування праці й приналежних до різних інститутів трудового права (трудового договору, робочого часу і часу відпочинку та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Охорона праці жінок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок