Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Сутність баз даних та джерела їх формування

Загрузка...

Сутність баз даних та джерела їх формування

Назва:
Сутність баз даних та джерела їх формування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
на тему: “Сутність баз даних та джерела їх формування”


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Сутність баз даних та джерела їх формування”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних із поняттям, сутністю баз даних, особливостями організації та джерелами їх формування.
Основними завданнями роботи є:
вивчення і узагальнення теоретико-методологічних засад з питань інформаційних систем та інформаційно-аналітичної діяльності;
проведення всебічної діагностики ситуації із застосуванням сучасного інструментарію;
розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначеної проблеми.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що основні ідеї сучасної інформаційної технології базуються на концепції баз даних (БД). Відповідно до цієї концепції, основою інформаційної технології є дані, які організовані в БД із метою адекватного відображення реального світу і задоволення інформаційних потреб користувачів. Збільшення об'єму і структурної складності збережених даних, розширення кола користувачів інформаційних систем висунуло вимогу створення зручних загальносистемних засобів інтеграції збережених даних і керування ними. Це привело до появи промислових систем керування базами даних (СКБД) - спеціалізованих програмних засобів, призначених для організації і ведення БД. Але наявна література з баз даних і знань не в повній мірі задовольняє потреби студентів вузів, інженерно-технічних працівників і інших спеціалістів, які займаються програмуванням та обробкою даних. Відчувається потреба в роботі, в якій з єдиних методологічних позицій викладались основи бази даних і знань від організації їх структур до систем керування.
В роботі розкриті наступні питання:
Поняття та сутність баз даних. Інформація яка використовується в БД.
Основні вимоги до банків даних та принципи їх побудови
Інформація, яка використовується в базах даних та її джерела
тощо.
При написанні роботи автором були використані нормативні документи, підручники, аналітичні статті, монографії, присвячені проблемам інформаційних технологій, інформаційно-аналітичної діяльності, інформаційного менеджменту тощо.


1. Поняття та сутність баз даних. Інформація яка використовується в БД.
Трудова діяльність людини постійно пов'язана зі сприйняттям і накопиченням інформації про навколишнє середовище, відбором і обробкою інформації при розв'язуванні різних задач, обміном нею з іншими людьми. З часом комплекс цих операцій, методи і засоби їхньої реалізації послужили основою для створення інформаційних систем, основне призначення яких - інформаційне забезпечення користувача, тобто надання йому необхідних даних із визначеної предметної області. Завдяки появі ЕОМ стало можливим створення автоматизованих інформаційних систем (АІС).
У розвитку АІС намітилися два покоління:
1-е покоління - інформаційні системи, які базуються на автономних файлах. Це системи з простою архітектурою й обмеженим набором можливостей. Вони складаються із набору автономних файлів і комплексу прикладних програм, призначених для обробки цих файлів і видачі документів. Такі системи мають ряд серйозних недоліків, що обмежують їхнє широке застосування: високу надлишковість даних, складність ведення і спільної обробки файлів, залежність програм від даних і ін.
2-е покоління - банки даних. Це системи з високим ступенем інтеграції даних і автоматизації керування ними. Вони орієнтовані на колективне користування й, в основному, позбавлені недоліків, властивих АІС 1-го покоління.
Функціонування АІС пов'язано з накопиченням і обробкою інформації. Під інформацією розуміється сукупність знань про фактичні данні і залежності між ними. У ЕОМ поняття інформації і даних часто ототожнюються. Але якщо бути точними, то дані - це інформація, подана у формі, необхідній для введення її в ЕОМ, збереження, обробки і видачі споживачам.
Інформація, яка вводиться в АІС і видається системою користувачу, представляється у вигляді документів. Документ - це матеріальний об'єкт, який містить інформацію, що має відповідно до чинного законодавства правове значення, і призначений для передачі і використання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Сутність баз даних та джерела їх формування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок