Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Господарство як суб’єкт ринкових відносин

Господарство як суб’єкт ринкових відносин

Назва:
Господарство як суб’єкт ринкових відносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,61 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Господарство як суб’єкт ринкових відносин


Зміст


Вступ
Мета даної роботи полягає в дослідженні таких питань, як ринкові відносини, їх суб’єкти і об’єкти, особливості господарювання в Україні на сучасному етапі.
Завдання роботи полягає в: вивченні наукової літератури, нормативних документів, періодичних видань, що стосуються даної теми, аналізі і узагальненні отриманої інформації оформленні результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність дослідження полягає в тому, що ринкова трансформація, яка відбувається в Україні вимагає розвитку різних суб’єктів господарювання – домогосподарств, підприємств всіх форм власності, підприємництва яке сприятиме активізації структурної перебудови економіки, створенню додаткових робочих місць, забезпеченню швидкої окупності витрат, оперативному реагуванню на зміни споживчого попиту. Саме тому виникає потреба у значних теоретичних та практичних знаннях з питань функціонування господарства в ринковій економіці.
Предметом дослідження в роботі виступають ринкові відносини, а об’єктом дослідження є суб’єкти господарювання в Україні.
В роботі розкриті наступні питання:
Ринкове господарство і його основні суб'єкти: ринкове господарство як невід'ємний компонент товарного виробництва; суб'єкти ринкового господарства.
Господарство як суб'єкт ринкових відносин: домашнє господарство в сучасній економіці; підприємство та підприємництво, їх роль в ринкових відносинах; сільське господарство та його місце в структурі ринкових відносин.
При написанні роботи автором були використані Закони України та інші нормативні документи, підручники, монографії, наукові статті вітчизняних та зарубіжних фахівців з економічної теорії, політекономії, макро- та мікроекономіки, підприємництва тощо.


1. Ринкове господарство і його основні суб’єкти
1.1 Ринкове господарство як невід'ємний компонент товарного виробництва
Ринок — досягнення всього людства на всіх етапах його розвитку до найвищих форм суспільного прогресу. Ринкове господарство є середовищем, "атмосферою", в рамках і з допомогою яких від-творюються і панують відносини і зв'язки товарного виробництва. Див. Економічна теорія: політ економічний аспект. Під ред. Г.Климка. К:ВШ, 1997р., С.160
Саме вони і є тим "робочим одягом", в якому діють економічні закони суспільного виробництва, тобто утверджується природний хід господарського життя суспільства.
З політико-економічної точки зору ринкове господарство є обов'язковим, невід'ємним компонентом товарного виробництва. Отже, природа, економічний зміст, функції і структура ринкової господарської системи зумовлюються товарним виробництвом, його принципами та законами.
Ринкове господарство в країнах, в економіці яких панувала адмі-ністративно-командна система, практично не застосовувалось. Це призвело до некоректного заперечення товарного виробництва, а отже, і до відторгнення відпрацьованих віками регуляторів і струк-тур господарського життя.
Аналіз відносин, що характеризуються категорією "ринкове гос-подарство", слід здійснювати щонайменше в трьох аспектах: історико-цивілізаційному, об'єктно-суб'єктному та за фазами суспільного виробництва. Існує розмежування поняття "ринкове господарст-во" також за політико-адміністративними ознаками, що мають по-хідний характер.
У сучасній науковій літературі, в політичних і законодавчих документах поняття "ринкове господарство" нерідко ототожнюють з такими поняттями, як "ринок", "ринкова економіка", "ринкова організація виробництва". Ці поняття в цілому можна використо-вувати як тотожні для економічних систем, господарська діяльність яких ґрунтується на конкуренції.
В економічній системі ринкове господарство, з одного боку, є сферою обміну, сукупністю купівлі-продажу, які відбивають зба-лансування попиту і пропозиції, рівновагу вигоди для господар-ських суб'єктів; з другого — воно генерує безперервність процесу відтворення, його цілісність. Виходячи з останнього, ринок є скла-довою частиною, компонентом ринкового господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Господарство як суб’єкт ринкових відносин

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок