Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Зобовязання та контракти

Зобовязання та контракти

Назва:
Зобовязання та контракти
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,96 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Зобовязання та контракти


ЗМІСТ
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА ....................................................................... | 3
Вступ ............................................................................................................ | 3
1 Зобов’язання ............................................................................................ | 4
2 Довгострокові зобов’язання ................................................................... | 8
3 Поточні зобов’язання .............................................................................. | 14
4 Забезпечення, обтяжливий контракт ..................................................... | 18
5 Непередбачені зобов’язання Доходи майбутніх періодів ................... | 20
Список використаних джерел ................................................................... | 22
ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА ......................................................................... | 24


ВСТУП
Давно відомо, що фінансовий стан фізичної або юридичної особи не можна оцінювати за активами, які перебувають у його розпорядженні. Наявність шикарного офісу, автомобіля та іншої атрибутики процвітаючого бізнесмена (підприємства) ще нічого не значить. Якщо джерелом придбання всіх цих активів є непогашені зобов’язання підприємства перед іншими особами (кредиторами), то все це видиме багатство їм (кредиторам) і належить. У зв’язку із цим інформація про зобов’язання підприємства є однією з найважливіших в оцінці його фінансового стану.
Зобов’язання бувають різні
Перефразовуючи відомий вираз, можна сказати, що жити із зобов’язаннями погано, але й без них не виходить. Наявність зобов’язань є нормальним станом будь-якого діючого підприємства, установи або організації (далі - підприємства). Важливо не те, чи має підприємство зобов’язання (заборгованість) перед іншими особами, а те, який обсяг цих зобов’язань, чи перевищують вони активи підприємства, чи ні. Так чи інакше, але інформація про зобов’язання підприємства, про їхню структуру та обсяги дуже важлива для зовнішніх користувачів його фінансової звітності (постачальників, покупців, акціонерів й ін.). З огляду на це, найважливішого значення набуває відповідність прийнятим стандартам і точність формування в бухгалтерському обліку інформації про зобов’язання підприємства та розкриття інформації про них у його фінансовій звітності. Коли говориться про відповідність стандартам, то мається на увазі відповідність вимогам П(С)БО 11.
В першу чергу необхідно зазначити, що вимоги даного П(С)БО поширюються на всі підприємства, незалежно від форми власності та виду діяльності (крім бюджетних установ), і застосовуються з урахуванням особливостей оцінки та розкриття інформації щодо зобов’язань, установлених іншими П(С)БО.
1 ЗОБОВЯЗАННЯ
Далі необхідно визначитися із взаємозв’язком між поняттям зобов’язань і кредиторської заборгованості.
Зобов'язання (Liabilities) – заборгованість підприємства, що виникає внаслідок минулих подій і погашення якої, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють економічні вигоди.
Зобов'язання визнають, якщо його оцінку можна достовірно визначити та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення.
Погашення зобов'язання можна здійснювати шляхом: сплати кредиторові грошових коштів; відвантаження готової продукції, товарів або надання послуг у рахунок отриманого авансу від покупця або в порядку заліку заборгованості; переведення зобов'язань у корпоративні права, які належать кредитору (елементи капіталу) тощо.
У кожному разі погашення зобов'язання пов'язано з вибуттям активів, а отже, зі зменшенням майбутніх економічних вигод у результаті вибуття ресурсів підприємства.
Іноді погашення одного зобов'язання призводить до виникнення іншого. Наприклад, постачальникові, перед яким виникла кредиторська заборгованість, виписують вексель. У цьому разі одне зобов'язання (кредиторська заборгованість) замінюється іншим (зобов'язанням за виданим векселем).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Зобовязання та контракти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок