Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інше -> Товарознавча характеристика білого шоколаду

Товарознавча характеристика білого шоколаду

Назва:
Товарознавча характеристика білого шоколаду
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,35 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни “Товарознавство харчових продуктів”
на тему:
“Товарознавча характеристика білого шоколаду”


ЗМІСТ
ВСТУП.............................................................................................................. | 3
РОЗДІЛ 1 Характеристика споживчих властивостей какао-бобів та какао-масла....................................................................................................... |
5
РОЗДІЛ 2 Формування споживних властивостей білого шоколаду в процесі виготовлення....................................................................................... |
11
РОЗДІЛ 3 Динаміка якості білого шоколаду в процесі зберігання............. | 21
РОЗДІЛ 4 Товарознавча характеристика зразків білого шоколаду............. | 24
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ...................................................................... | 28
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.................................................. | 30
ВСТУП
Сьогодні дуже актуальна тема шоколадних виробів. Так як асортимент шоколадних виробів та, звісно, самого шоколаду збільшується, росте по днях та ночах. Космічне число людей вживають шоколад, а саме головне, що не мало таких осіб, які вважають його найкращим кондитерським виробом.
Історія шоколаду почалася дуже давно – більше 3000 років назад. Вперше слово «какао» прозвучало як «kakawa» приблизно 1000 років до нашої ери на берегах Мексиканського заливу в момент розквіту цивілізації ольмеків. Але початок культивації декоративного какао-дерева почала цивілізація Майя.
І уже тоді, на зорі людської цивілізації, розробили методи приготування шоколаду різних видів з використанням добавок та компонентів. Боби смажили, мололи та нагрівали. Після чого отримували какао-рідину, яка, змішуючись з водою, перетворювалась в гіркий апетитний напій. Любов до нього в той час була така велика, що його називали їдою богів.
Ацтеки продовжили приготування какао, вони добавляли туди цукор, ваніль, корицю та мед. Отриманий напій називали «xocolatl», що прославився своєю поживністю, зміцьнюючими та збуджуючими властивостями.
В 1770 р. була створена перша французька компанія «Pelletier & Co», яка застосовувала при виробництві шоколаду гідравлічний прес. При добавці какао-масла до суміші какао порошку та цукру отримуємо шоколад. Це стало одним із самих головних відкриттів в області харчової промисловості. Але це було не єдиним нововведенням. В 1828 році голландець Ван Хутен відкрив шоколадну пудру, а в 1875 році в Європі Генрі Нестле винайшов сухе молоко, яке пізніше використовував Талер при використанні свого фірмового молочного шоколаду «Таблерон».
Білий шоколад виник набагато пізніше. Це чудове сполучення молока та цукру. В його склад входить какао-масло, цукор та порошкове цільне молоко. Цей вид шоколаду використовується в кондитерському виробництві для виготовлення шоколадних наповнювачів, а також при глазуруванні та виготовленні морозива.
Та чи можна його віднести до шоколаду, адже він не містить какао-тертого? В його склад входить тільки один продукт, із тих що виготовляють із какао-бобів, – какао-масло. Це та інше питання ми й розглянемо, тому що на мою думку це питання стоїть досить гостро. Так як сама назва «білий шоколад» містить у собі частку «шоколад», тобто його уже зарахували до шоколадних виробів. У його складі тільки какао-масло та немає какао-тертого. З одного боку це шоколад, а з іншого – ні. Навіть за смаком він не потрапляє до какао-виробів. Адже смак шоколаду створює какао-терте.
Також білий шоколад був розроблений частково для дитячого харчування, з метою зменшення вмісту какао-продуктів (тому що вони містять кофеїн та теобромін – в деякій мірі вони є наркотичними речовинами, а також збуджують нервову систему індивідуума) і підвищенні харчової цінності. Це дуже корисно, якщо зауважити, що в нас час нервова система дитини і так «на підриві», а також більшість неповнолітніх дітей мають неврівноважену психіку.
Мета курсової роботи вивчити теоретичний матеріал, нормативні документи, асортимент білого шоколаду, що знаходиться на ринках м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Товарознавча характеристика білого шоколаду

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок