Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Зміст, методи та обов’язки роботи соціального гувернера

Зміст, методи та обов’язки роботи соціального гувернера

Назва:
Зміст, методи та обов’язки роботи соціального гувернера
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,04 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота на тему:
Зміст, методи та обов’язки роботи соціального гувернера


Зміст


Вступ
Відродження спеціальності гувернер продиктований соціальними умовами, що змінилися. У курсовій роботі розглядаються шляхи підготовки гувернерів і розглядаються існуючі моделі навчальних програм, у яких передбачають підготовку викладачів гувернерів для роботи з групою дітей, програми даного циклу за фахом "гувернер", що враховують специфіку індивідуальних занять з дітьми по ряду предметів загальноосвітньої школи, у тому числі і дитячій музичної школи. Досвідчена робота деяких соціальних гувернерів при визначених навчальних закладах дозволила намітити визначені етапи роботи, задачі дослідження зі створення планів і програм підготовки гувернерів дошкільного і початкового шкільного виховання й утворення.
Років десять тому назад гувернерство міцно числилося в розряді пережитків минулого. Попит на гувернерів відродився з формуванням специфічного соціального прошарку так званих "нових".
Гувернер – це звичайно працівник (чоловік, жінка 25-50 років), що має середньо-спеціальне педагогічне, вище утворення, що володіє методиками розвитку, що эстетическо-развивают, дитини (Монтессори й ін.), у функції якого входить: утворення дитини, що эстетическо-развивает; підготовка дітей від 3 до 7 років до школи, заняття по програмах від 1 до 11 класу. Також у функції гувернера входять: розвиваючі ігри; прогулянки; читання і підбор художніх творів; організація дозвілля (театри, студії); зустріч дитини з дитячого саду (школи); прищеплювання культурно-гігієнічних навичок; розвиток соціально - адаптированного поводження й ін.
Мета курсової роботи охарактеризувати роботу соціального гувернера.
Актуальність теми визначається все більше зростаючою потребою серед населення у можливості запросити на дім соціального гувернера або застосовувати їх вміння на уроках в школах.
Для досягнення поставленої мети автор ставить перед собою такі завдання:
Визначити зміст роботи соціального гувернера;
Розкрити особливості його роботи в школі та на дому;
Визначити деякі особливості їх підготовки;
Розкрити основні вимоги та обов’язки до гувернерів.
Структурно робота складається з вступу, п’яти розділів, висновків та використаної літератури.
Зміст роботи соціального гувернера
Років десять тому назад гувернерство міцно числилося в розряді пережитків минулого. Усі діти повинні були відвідувати масову школу, а на увагу персонального вихователя могли розраховувати тільки діти партхозеліти чи інваліди. Попит на гувернерів відродився з формуванням специфічного соціального прошарку так званих "нових". За пропозицією, зрозуміло, теж справа не стала. У підготовці соціальних вихователів беруть участь все більше педагогічні вузи й училища, при центрах зайнятості населення відкриваються спеціальні курси, де студентів, інженерів, лікарів та інші соціально розгублені елементи за державний рахунок перековують у домашніх педагогів. Лише пару років тому ця перспективна професія знайшла в Україні легальний статус.
Уперше знайоме з літератури слово гувернантка в державному документі засвітилося в квітні 1998-го, коли Кабмін України затвердив тимчасовий перелік професій. У жовтні спеціальність одержала код 5131 і чомусь у чоловічому роді - "гувернер" - була внесена в кваліфікаційний перелік професій. Кожний, хто бажає випробувати себе на ниві гувернерства, тепер може офіційно зареєструватися в податковій інспекції і на правах торговців-лоточників робити відрахування в бюджет і Пенсійний фонд.
Ця професія усе ще залишається в більшості випадків жіночою. За винятком роботи в школах, де часто в ролі соціальних гувернерів виступають чоловіки. Гувернерство, особливо вдома, досить важкий хліб. Тут утроє більше ризику зірвати нерви, чим у масовій школі.
Гувернер приходить у родину - замкнутий психологічний простір, де всі різні - від маленького замовника до його двоюрідного дядька, що щодня навідується до обожненого племінника. Гувернер усе про всіх повинний знати, усім повинний догодити і при цьому прикладати всі зусилля, щоб вихованець ріс гарною людиною і помітно випереджав за рівнем розвитку своїх ровесників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Зміст, методи та обов’язки роботи соціального гувернера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок