Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Особистісно-орієнтований підхід у педагогіці

Особистісно-орієнтований підхід у педагогіці

Назва:
Особистісно-орієнтований підхід у педагогіці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,58 KB
Завантажень:
657
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Особистісно-орієнтований підхід у педагогіці
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Зміни, що відбуваються в нашому суспільстві, пред'являють зовсім інші, ніж раніше, вимоги до підростаючого покоління, яке в недалекому майбутньому стане не тільки активним компонентом держави, але й ведучою силою в його подальшому розвитку. Відома формула "Як суспільство – така і школа" не потребує яких-небудь докладних коментарів, оскільки всі освітні структури будь-якої держави завжди виконували її соціальне замовлення і забезпечували підготовку фахівців необхідного рівня, якості і в необхідній сфері діяльності. Суспільству тоталітарної свідомості, пріоритетності політичної і ідеологічної спрямованості повною мірою відповідала педагогіка ідейних догм, репродуктивного навчання, рецептури і регламентації діяльності вчителя і учнів. У ній перебільшувалася значущість технологічного напряму в змісті і методиці отримання освіти, а головне – відбувалася уніфікація всіх ланок і рівнів освіти, її змісту, методів і організаційних форм навчання.
Традиційна педагогіка як наука і практична діяльність справедливо іменувалася "бездітною", оскільки, не дивлячись на декларовані принципи індивідуального підходу до навчання і виховання, проте, своєрідність, неповторність, різносторонність особистості дитини не тільки не враховувалася, але й робилося все, щоб її нівелювати до рівня якогось стандарту, оптимального для задоволення потреб суспільства.
Вихованець школи або іншого учбового закладу вбирає в себе як суть, так і форми педагогічної дії і стає провідником ідеї надання впливу на думки і поведінку інших людей, авторитарного за своєю суттю і методам.
З урахуванням сказаного вище учбово-виховний процес буквально з кожним роком життя суспільства стає все менш плідним, а його результативність все менш ефективною.
Таким чином, стає очевидною необхідність принципово іншого підходу до формулювання положень педагогічної теорії в цілому, до визначення змісту педагогічної освіти, а також до вироблення нових технологій навчання і розвитку особистості школярів і студентів вузу.
Суттю особистісно орієнтованої педагогіки є система наукових знань і практичних умінь, що роблять індивідуалізуючий вплив на поведінку людини з метою її зміни.
Таким чином, сам термін "особистісно орієнтована педагогіка" необхідно розуміти, по-перше, як теоретичну учбову дисципліну, по-друге, як головний принцип підходу до суті і методів викладання даної дисципліни у вузі, і по-третє, як певний кінцевий результат підготовки до майбутньої професійної діяльності.
Все вказане вище і зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є навчально-виховний процес у школі.
Предмет дослідження – особливості особистісно-орієнтованого підходу до школярів у сучасній педагогіці.
Мета курсової роботи полягає у дослідженні особливостей особистісно-орієнтованого підходу до школярів у сучасній педагогіці.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити поняття про особистісно-орієнтовану педагогіку та її основні категорії;
охарактеризувати особистість людини і її структура як початкову категорію особистісно-орієнтованої педагогіки;
визначити основи гуманістичного підходу до педагогічної діяльності.


Розділ 1. Поняття про особистісно-орієнтовану педагогіку та її основні категорії
Педагогіка, як, напевно, відомо багатьом, у перекладі з грецької мови означає "дітознавство", тобто виховання дітей, підготовка їх до життя в суспільстві. Як наука, що склалася, педагогіка займається розкриттям суті, цілей, завдань і закономірностей виховання, визначає зміст освіти і методику навчання. Педагогічні вчення з'явилися ще в Стародавній Греції і були складовою частиною філософських систем. У певному значенні педагогіка і тепер продовжує залишатися частиною філософії, вирішуючи одну з найважливіших проблем – проблему людини.
Педагогічна діяльність більшою чи меншою мірою властива всім людям взагалі. Виховують і учать всякого роду премудростям не тільки батьки, вчителі і вузівські викладачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Особистісно-орієнтований підхід у педагогіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок