Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Управління освітою, організаційно-правові засади і системи освіти

Управління освітою, організаційно-правові засади і системи освіти

Назва:
Управління освітою, організаційно-правові засади і системи освіти
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,49 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Курсова робота на тему:
Управління освітою, організаційно-правові засади і системи освіти


ПЛАН
Стр.
Вступ 3
1. Зміст і основні напрями державної політики в галузі освіти 5
2. Система і повноваження центральних і місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в галузі освіти 10
3. Управління дошкільною, загальною середньою, професійно-технічною освітою 16
3.1. Управління дошкільною освітою 16
3.2. Управління загальною середньою освітою 19
3.3. Управління позашкільною освітою 23
3.4. Управління професійно-технічною освітою 25
4. Управління вищою, післядипломною освітою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації 30
4.1. Управління вищою освітою 30
4.2. Управління післядипломною освітою 37
Висновки 39
Список нормативно-правових актів та використаної літератури 41


Вступ
На сучасному етапі соціально-економічного розвитку нашого суспільства освіта стає пріоритетним напрямом державної політики України.
Ст. 53 Конституції України закріпила право громадян на освіту Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, № 30, ст. 141.. Повна загальна середня освіта оголошена обов'язковою. Держава взяла на себе обов'язок забезпечувати доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам. Громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.
Стаття 4 Закону України «Про освіту» проголосила, що Україна визнає освіту пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку суспільства Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, № 34, ст.451.. Державна політика в галузі освіти визначається Верховною Радою України відповідно до Конституції України і здійснюється органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
З метою забезпечення реалізації єдиної державної політики в галузі освіти здійснюється державний контроль за діяльністю закладів освіти незалежно від форм власності. Державний контроль проводиться центральними і місцевими органами управління освітою та Державною інспекцією закладів освіти при Міністерстві освіти і науки України. Положення про центральні державні органи управління освітою, про Державну інспекцію закладів освіти при Міністерстві освіти і науки України затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Стаття 3 Закону України «Про дошкільну освіту» закріплює основні принципи державної політики у сфері дошкільної освіти Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, № 49, ст.259.. Так, держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття.
Державна політика у сфері дошкільної освіти визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами і втілюється центральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Держава: надає всебічну допомогу сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини; забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах у межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти (базового компонента дошкільної освіти); піклується про збереження та зміцнення здоров'я, психологічний і фізичний розвиток дітей; сприяє розвитку та збереженню мережі дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.
Враховуючи вищезазначене, основним завданням даної роботи є визначення кола органів та їх повноважень щодо державного управління у галузі освіти у нашій державі, а також з’ясування основних систем та рівнів освіти згідно чинного законодавства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Курсова робота на тему: Управління освітою, організаційно-правові засади і системи освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок