Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Сухомлинський В.А. – життя і педагогічна діяльність.

Сухомлинський В.А. – життя і педагогічна діяльність.

Назва:
Сухомлинський В.А. – життя і педагогічна діяльність.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,72 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
Сухомлинський В.А. – життя і педагогічна діяльність.


Зміст
Вступ…………………………………………………………………………….3-4
§1. Життя, педагогічна і суспільна діяльність………………………………..5-8
§ 2. Педагогічні погляди В.А. Сухомлинського
Відношення до дитини………………………………………………………..9-12
§ 3.Павлиська школа, «школа радості»…………………………………….13-16
§ 4.Трудове виховання………………………………………………………17-18
Висновок…………………………………………………………………………19
Список літе6ратури……………………………………………………………...20
Вступ
Василь Олександрович Сухомлинський (, Омельник (тепер Кіровоградщина) — ) — педагог, публіцист, письменник ; закінчив Полтавський педагогічний. інститут, член-кориспондент Академії Педагогічних Наук РСФСР (з 1957) і Академії Педагогічних Наук СССР (з 1968). На педагогічній роботі з 1937, з 1947 — директор Павлиської середньої школи Кіровоградської обл. Близько 30 книг і понад 500 статей (рос. й укр. мовами), присвячених вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків, методиці викладання мови і літератури в середніх школах й ін.
Пропагуючи в засаді виховання колективізму в учнів, Сухомлинський рішуче відкидав принцип виховання індивідуума через колектив як засаду, «яка може завдати духової травми вихованцеві». Віддаючи належне трудовому вихованню в школі, виступав проти ранньої спеціалізації (з 15 pp. життя), передбаченої «Законом про зміцнення зв'язку школи з життям». Важливіші праці: «Воспитание коллективизма у школьника» (1956), «Верьте в человека» (1960), «Праця і моральне виховання» (1962), «Воспитание личности в советской школе» (1965), «Моральні заповіді дитинства і юности» (1966), «Серце віддаю дітям» (1969; нагороджена держ. премією УРСР), «Павлишская средняя школа» (1969), «Жива вода криниці» (1970), «Народження громадянина» (1970) та ін.
«В світі є не тільки потрібне, корисне, але і красиве. З того часу, як людина стала людиною, з тієї миті, коли він задивився на пелюстки квітки і вечірню зорю, він став вдивлятися в самого себе. Людина спіткала красу... Краса існує незалежно від нашої свідомості і волі, але вона відкривається людиною, їм осягнув, живе в його душі...». Мир, оточуючий людину, - це, перш за все, мир природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою. В природі вічне джерело прекрасного. Природа – благодатне джерело виховання людини. Серед різних засобів виховання красою коштує в Сухомлинського на першому місці. Саме звернення до краси, облагороджування душі, переживання краси і знімає “товстокожість”, стоншує відчуття дитини настільки, що він стає сприйнятливий до слова, а значить стає виховуваним. Сухомлинський спочатку учить відчувати красу природи, потім красу мистецтва і нарешті підводить вихованців до розуміння вищої краси: краси людини, його праці, його вчинків і життя. Ні в чому вчителю не доводиться бути таким терплячим, як у вихованні відчуття краси. Виховання відчуттів – найважче в роботі педагога.
Свій ідеал естетичного виховання талановитий педагог убачав в тому, щоб кожна дитина, побачивши прекрасне, зупинилася перед ним в подиві, зробив його частинкою свого життя. Пізнання прекрасного, переживання радості в зв'язку з його створінням збагатили людину, умножають його сили, цементують світогляд. Адже світогляд базується не тільки на сумі знань, але і на морально- естетичному, емоційному світі людини, у тому числі і на відчутті прекрасного. Входження мистецтва в духовний світ дитини починається з пізнання краси слова. Пізнання краси слова явилося самим найважливішим кроком в світ прекрасного
§1. Життя, педагогічна і суспільна діяльність
Шкільна система, яка функціонувала у той час, пристосовувалася до сучасних соціально-політичних, економічних, ідеологічних реалій. Напрями освітньої політики визначалися партійними з'їздами і ухвалами ЦК КПРС. Кожний з «державних планів», згідно яким жила країна, включав систему заходів у сфері освіти, «пов'язаних» з розв'язанням народногосподарських і культурних задач чергового «етапу будівництва соціалізму і комунізму». Одним з напрямів партійно-державної освітньої політики, що ведуть залишалася «боротьба за всеобуч».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Сухомлинський В.А. – життя і педагогічна діяльність.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок