Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Естетичне виховання школярів

Естетичне виховання школярів

Назва:
Естетичне виховання школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
638
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
з педагогіки’’
Естетичне виховання школярів”


Зміст
Вступ…………………………………………………………………3
Розділ І. Естетичне виховання і його складові.
Роль естетичного виховання в процесі формування особистості….............................................................................5
Естетичне виховання молодших школярів…………………10
Розділ ІІ. Естетичне виховання в процесі навчання школярів.
2.1. Творчий зв‘язок уроків математики і образотворчого мистецтва…………………………………………………………..16
2.2. Аналіз дитячого малюнка…………………………………….19
2.3. Естетичне виховання за допомогою декоративно - прикладного мистецтва в позакласній роботі…………………...26
Висновки…………………………………………………………....31
Список використаних джерел……………………………………..32
Додатки……………………………………………………………..33
Вступ
Актуальність дослідження естетичного виховання полягає в тому , що його можна застосовувати не тільки в образотворчому мистецтві, але й у повсякденному житті. Воно має велике значення на естетичне виховання школярів. Адже, формування особистості - це найважливіше завдання вчителя, як школяр сприйме перші кроки в житті естетики, в такому напрямку і буде формуватися його естетичне сприйняття світу та культури.
Об’єктом вивчення естетичного виховання є особистість, Важливою складовою всебічного гармонійного розвит-ку особистості є естетичне виховання.
Естетичне виховання — складова частина виховного процесу, безпосередньо спрямована на формування здатності сприймати і перетворювати дійсність за законами краси в усіх сферах діяль-ності людини.
Методологічною засадою естетичного виховання є естетика - наука про загальні закономірності художнього освоєння людиною, про сутність і форми відображення й перетворення життя за законами краси, про роль мистецтва в розвитку суспільства[5,4].
Завданням естетичного виховання є не тільки розширення художнього сприймання, списку прочитаних книг, почутих музичних творів, а й організація людських почуттів, духовного росту особистості, регуляція і корекція поведінки.
Предметом естетичного циклу - література, образотворче мистецтво, музика забезпечують учням елементарні знання і навички практичної творчості, естетичної поведінки. У поза-класній роботі естетичне виховання проводиться в різних творчих об'єднаннях учнів (хорових колективах, оркестрах народних інструментів, хореографічних, фольклору, образо-творчого мистецтва тощо).
Метою є сформування естетичного смаку та естетичнного ідеалу і роз-виток здатності оцінювати прекрасне дасть людині змогу зрозуміти суть прекрасного[5,5].
Структура : курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновку, списку джерел, додатка. Загальний обсяг
роботи – 32 сторінки.
Розділ І. Естетичне виховання і його складові.
1.1. Роль естетичного виховання.
Естетичне виховання - це процес формування цілісного сприйняття і правильного розуміння прекрасного у мистецтві та дійсності; здатність до творчого самовиявлення притаманна людині. Однак ця здатність вимагає свідомого, цілеспрямованого, планомірного і систематичного розвитку.
Основою, на якій здійснюється естетичне виховання є певний рівень художньо-естетичної культури особистості, її здатності до естетичного освоєння дійсності. Цей рівень виявляється, як у розвитку всіх компонентів естетичної свідомості (почуттів, поглядів, переживань, оцінок, смаків, потреб та ідеалів), так і в розвитку умінь і навичок активної перетворюючої діяльності у мистецтві, праці, побуті людських взаєминах. Формування у школярів певної системи художніх уявлень, поглядів, які зможуть допомогти їм виробити в собі дійові критерії естетичних цінностей, готовність та уміння вносити елементи прекрасного у своє життя, починається із сприймання оточуючого.
Завданням естетичного виховання є не тільки розширення художнього сприймання, списку прочитаних книг, почутих музичних творів, а й організація людських почуттів, духовного росту особистості, регуляція і корекція поведінки.
Естетичне виховання проникає в усі сфери дитячого життя, воно забезпечується всіма ланками виховання і використовує багатство і різноманітність його засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Естетичне виховання школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок