Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків

Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків

Назва:
Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків


ПЛАН
Вступ
І. Урок як основна форма організації навчання.
ІІ. Підготовка вчителя до уроку:
Попередня підготовка до уроку;
Безпосередня підготовка до уроку.
ІІІ. Конспект нестандартного уроку з математики.
ІV. Конспект нестандартного уроку з української мови 3-му класі.
V. Нестандартний урок КВК (2 клас).
Висновок.
Використана література.


ВСТУП
Майже в усіх типах уроків наявні такі структурні елементи: вступна частина, перевірка домашнього завдання, вивчення нового матеріалу, закріплення нового матеріалу, повідомлення домашнього завдання, закінчення уроку.
Вступна частина уроку повинна забезпечити нор-мальну зовнішню обстановку для роботи та психологічний настрій учнів на нормальну роботу. Попередня організація класу передбачає взаємне вітання вчителя і учнів, перевір-ку відвідування, зовнішнього стану приміщення, робочих місць, робочої пози та зовнішнього вигляду учнів, органі-зацію уваги.
Перевірка домашнього завдання складається з двох частин: перевірки письмового завдання, яку здійснюють різними методами залежно від поставленої мети, й усної перевірки знань, яку проводять за допомогою розглянутих ' раніше методів.
Вивчення нового матеріалу передбачає або повідомлен-ня вчителя за допомогою словесних методів навчання, або самостійну роботу учнів з підручниками, навчальними по-сібниками та ін. Під час пояснення нового матеріалу вчи-тель мусить подбати, щоб усі учні бачили й чули його (можна сидіти, якщо втомився), він не повинен ходити по класу, говорити слід голосно, чітко, розмірене. Мова його має бути зрозумілою для відповідного віку. Пояснювати" треба, спираючись на попередній досвід учнів, виділяючи істотне в матеріалі, не захоплюючись другорядним, стежи-ти за послідовністю викладу, використовувати ілюстратив-ний матеріал.
Вивчення нового матеріалу дає змогу учням набувати різноманітних умінь та навичок. Структура їх формування має свої особливості. Головними її компонентами є розбір і засвоєння правила, покладеного в основу дії навички, по-долання труднощів у її застосуванні, удосконалення дії на-вички, закріплення досягнутого рівня дії навички та вико-ристання її на практиці, досягнення майстерності в її ви-користанні.
Найважливіший засіб формування вмінь і навичок — вправи. Вони мають бути цілеспрямованими, систематич-ними, тривалими, різноманітними і постійними.
Закріплення нового матеріалу має на меті встановлен-ня міцного зв'язку між щойно набутими знаннями і засво-єними раніше, перевірку правильності утворення науко-вих понять, вироблення вміння застосовувати знання на практиці. Цієї мети досягають завдяки різноманітним вправам та самостійній практичній роботі учнів.
Повідомлення домашнього завдання. Вчитель повинен продумувати його зміст, щоб воно було конкретним, по-сильним для учнів. Домашнє завдання не можна давати наспіх, коли пролунав дзвоник уроку. На повідомлення і пояснення домашніх завдань відводять спеціальний час.
Закінчення уроку відбувається за вказівкою вчителя.
Спираючись на знання сутності процесу навчання, його загальних методів і розглянутих вище основних елементів переважної більшості типів уроків, неважко визначити структуру кожного типу уроку.
Урок засвоєння нових знань: перевірка домашнього завдання, актуалізація і корекція опорних знань; пові-домлення учням теми, мети і завдань уроку; мотивація навчання школярів; сприймання й усвідомлення учнями фактичного матеріалу, осмислення зв'язків і залежностей між елементами виучуваного; узагальнення та системати-зація знань; підсумки уроку; повідомлення домашнього завдання.
Урок формування вмінь і навичок: перевірка домаш-нього завдання, актуалізація та корекція опорних знань, умінь і навичок; повідомлення учням теми, мети і завдань уроку й мотивація навчання школярів; вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи); первинне застосування нових знань (пробні вправи); само-стійне застосування учнями знань у стандартних ситуаці-ях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завдан-ням); творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи); підсумки уроку й повідомлення домаш-нього завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок