Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Формування художньої культури учнів засобами декоративно прикладного мистецтва

Формування художньої культури учнів засобами декоративно прикладного мистецтва

Назва:
Формування художньої культури учнів засобами декоративно прикладного мистецтва
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КУРСОВА РОБОТА
Формування художньої культури учнів засобами декоративно прикладного мистецтва


ПЛАН
I. Вступна частина
1.1 Загальні відомості про навчання декоративно -
прикладному мистецтву.
ІІ. Основна частина
2.1 Значення народного декоративно - прикладно-
го мистецтва.
2.2 Зміст занять з декоративно - прикладного мис -
тецтва.
2.3 Городець - центр народного художнього мис -
тецтва.
2.4 Полховський Майдан - центр народного худож
нього промислу.
2.5 Кіров - центр вробництва димковської іграшки.
2.6 Філімоново, Опошня - центри народних худож-
ніх промислів.
2.7 Матрьошки - як вид декоративно- прикладного
мистецтва.
2.8 Жостево - центр народного художнього про -
мислу.
2.9 Золота Хохлома.
2.10 Палєх - центр народного художнього мистецт -
ва.
ІІІ. Заключна частина.
 


ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.1
На заняттях декоративним малюванням з першокласниками, вчитель повинен мати на увазі успіхи, які досягли учні в дитячих садах. На уроках малювання необхідно активно залучати твори народного мистецтва, вивчати прийоми пензлевого розпису, розвивати естетичне сприйняття дітей.
Зміст декоративної роботи в початкових класах значно ускладнюється. Вже в першому класі на уроках декоративного малювання учні повинні отримати певні естетичні знання : про народну глиняну іграшку, про виразні прийоми розпису. Відбувається подальша систематизація умінь та навичок у створенні власних композицій узора.
В процесі пед.керевництва дитячим декоративним мистецтвом
на уроках органічно вписуеться група методичних прийомів, які знаходять застосування в роботі з дітьми дитячого сада : питально- відповідна бесіда про твори народного мистецтва ; усне малювання, яке створює сюжет, котрій потрібне вирішувати декоративними засобами; прийоми пензлевого розпису; використовування аплікаціі, як елемента, який організує декоративну композицію і як засіб пізнання дійсності для декоративного узагальнення.
В підсумку на заняття зображувальним мистецтвом в молодших класах вчитель повинен приймати до уваги сенсорний та естетичний досвід, придбаний дитиною в дитячому саду. Звідси активне залучання на уроки декоративної роботи природнього матеріала для поширення досвіда учнів за спостереженням дійсності.
Вчитель повинен вміти з’єднати розвиток мислення та мовлення учнів молодших класів з естетичним пізнанням та художнім розвитком. Знайомство учнів навіть із звичайними художніми предметами повинно бути привідом для серйозної розмови про сутність естетичного у мистецтві та дійсності, про становлення сучасного стилю та моди, про специфіку системи зображувально- виразних засобів декоративно-прикладного мистецтва на рівні з іншими видами мистецтва.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
2.1 Значення народного декоративно-прикладного
мистецтва
Значення декоративного малювання в загальному прцесі навчання дуже велике, в особливості в перших класах, в яких діти вперше починають систематично займатися малюванням під керівництвом вчителя. Вперших та в слідуючих класах учні, в процесі користуються олівцем та пензлем, отримують технічні навички, які поступово ускладнюються з кожним роком в міру того, як діти оволодівають певною сумою навичок. Декоративне малювання при умові правильно організованої планомірної роботи розвиває наряду з технічними навичками, які мають, безумовно, велике значення в малюванні, і творчі здібності.
Таким чином , декоративне малювання покликане для здійснення задач, які мають велике значення в навчанні малюванню :
1) розвиток творчих здібностей учнів, почуття кольору, ритму і композиції - розміщення малюнку на площині.
2) розвиток технічних навичок.
Зміст декоративного малювання - малювання узорів, які мають певне призначення : узор в смужці, узор в прямокутнику, узор в колі та інші. Малювання узорів починають з вправ, потім переходять до узору : запроваджується початок ритму і ставиться задача організації поверхні узора шляхом введення кольору. Малювання узорів потребує чергування однакових за формою та кольором елементів, які складають ритм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Формування художньої культури учнів засобами декоративно прикладного мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок