Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Виховання громадянської культури учнів

Виховання громадянської культури учнів

Назва:
Виховання громадянської культури учнів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
Виховання громадянської культури учнів


Зміст
Вступ.
1. Формування громадянської культури учнівської молоді.
Потреба становлення громадянського суспільства.
Складові елементи в структурі формування громадянської культури особи.
Загальна громадянська культура особи.
Участь громадьскості у виховній роботі.
Українські добровільні товариства
а) „Просвіта”;
б) „Пласт”;
в) „Сокіл”;
г) „Січ” і „Луг”.
1.6. Основні умови ефективного забезпечення процесу формування громадянської культури учнів.
2. Виховання культурних навичок.
2.1. Роль батьків у вихованні культурних навичок дітей.
2.2. Роль священослужителів у формуванні культурних та морально-патріотичних цінностей.
2.3. Казка, газета, книга, кіно, театр, музеї і виставки, їх роль у вихованні культурних навичок.
2.4. Заохочення і покарання як допоміжні методи виховання.
3. Трудове виховання учнів. Їхня майбутня роль в житті суспільства.
3.1. Виховання дисциплінованості й відповідальності.
3.2. Впровадження діяльності школярів, що побудована на давніх традиціях нашого народу.
3.3. Робота вчителів з батьками учнів.
Висновки.
Література.
Додатки.


Вступ
„Життя не жде: воно кличе нас до роботи. І доля, щастя нашого народу залежить від того, як ми переведемо в життя дороге, велике гасло: вільна національна школа для виховання вільної, свідомої, дужої нації.”
Софія Русова
Вихованя і навчання, навчання й виховання – вічна, як світ, проблема. Відколи існує людство на світі, відтоді і змушене воно невпинно дбати про вирощення потомства й продовження свого роду. В народі кажуть: „Якщо твої наміри розраховані на рік – сій жито, на десятиліття – саджай дерево, на віки – виховуй дітей.
Передачею генетичного коду, знань, виховного, виробничого, навчального, родинно-побутового, громадського й державотворчого досвіду, правової і духовно-моральної культури від батьків дітям забезпечується прогрес суспільства, єдність, наступність і спадкоїмність поколінь минулих, сучасних і майбутніх, зумовлюється життєвий шлях кожної людини, доля України.
Діти – найкращий цвіт і надія нації. Правильне їх виховання – духовна окраса народу, наше майбутнє, гарант української державності, що натхненно виражено в словах І.Я. Франка:
Ти мій рід, ти дитино моя,
Ти вся честь моя і слава,
В тобі дух мій, будуще
Моє, і краса, і держава.
І роль учителя в його забезпеченні величезна. „Шануй учителя, як родителя!” – закликає народна мудрість. „Учителем школа стоїть”, - відзначав Іван Франко. „Вчителько моя, зоре світова!” – пісенно-поетично виразив задушевне ставлення до вчителя А.Малишко.
Коли батько чи мати, дідусь чи бабуся, а то й всі разом, ведуть синочка чи донечку, внука чи внучку з букетами квітів у руках Першого вересня перший раз у перший клас й в урочистій обстановці передають у руки вчителя, то щиро вірять, що рідна школа навчить їхніх дітей не тільки читати, писати і рахувати, але й формуватиме з них здорових, розумних, добрих, чесних, порядних людей, палких патріотів України. І треба ці благі надії оправдати. А це здатний зробити лише той учитель, який щиро любить дітей і готвий їм відати своє серце, має грунтовну підготовку, вірно служить українському народові, працює ретельно, творчо, самовіддано.
Треба вміти підняти навчально-виховний процес до такого рівня, аби наші учні в своєму майбутньому життєвому злеті переросли нас, своїх учителів. Тільки при такій умові вчителі можуть пишатися своїми учнями, а учні вчителями. Виховувати і навчати дітей має право той педагог, який сам добре вихований і належно навчений, тобто мудра, порядна, доброзичлива, професійно підготовлена до роботи в школі людина.
Невіглас і нероба вміють тільки споживати, а не заробляти й щось корисне вирощувати чи виробляти. Коли дам своєму синові хлібину, то він буде ситий один день, дві – два. А коли навчиш його вирощувати хліб, працюючи в полі, то він буде ситий все своє життя. Така закономірність людського буття.
Мета виховання – це заздалегідь визначені результати в підготовці підростаючих поколінь до життя, в їх особистісному розвитку й формуванні, яких прагне досягти вихователь в процесі роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Виховання громадянської культури учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок