Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Формування екологічної культури учнів у педагогічному процесі

Формування екологічної культури учнів у педагогічному процесі

Назва:
Формування екологічної культури учнів у педагогічному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Формування екологічної культури учнів у педагогічному процесі
План
Вступ
Охорона природи, раціональне використання людиною її багатств – важлива загальнодержавна і загальнонародна справа. Охорона природи – обов’язок кожної людини. Успіх у цій справі залежить, перш за все, від усвідомлення важливості цього завдання, від переконаності, вміння і звички постійно, на кожному кроці оберігати рідну природу, лікувати ті рани, які вже їй нанесено і не допускати нових.
Загальноосвітня школа покликана виховувати школярів у дусі любові до рідної природи, охорони навколишнього середовища. У школах природоохоронна освіта учнів здійснюється в різних напрямках: на уроках, заняттях гуртків, під час проведення екскурсій, у процесі суспільно корисної праці, різних масових заходів тощо. Часто учні виступають пропагандистами природоохоронних знань серед своїх товаришів, місцевого населення, беруть участь в озелененні, доглядають лісопарки та ліси, охороняють рідкісні рослини і тварин, обліковують і закріплюють еродовані ґрунти, береги водойм. Вони роз’яснюють населенню правила збирання ягід, грибів, плодів, лікарських рослин, проводять спостереження за станом популяцій рідкісних видів, інвентаризують місцеву флору і фауну.
Мета даної роботи – розкрити форми і методи педагогічної роботи в процесі формування екологічної культури та визначити шлях її удосконалення.
Робота складається з вступу, трьох основних розділів, висновків та списку використаної літератури
І. Структура екологічної освіти
1.1. Поняття екологічної культури
Буквально слово екологія (від грець. oikos) означає “наука про житло”. Це слово ввів до наукового вжитку у 1866 р. Ернст Геккель, видатний німецький вчений, дарвініст. Він вважав предметом дослідження екології зв’язок живих істот з середовищем життя. Екологія розвивала ідеї Ч. Дарвіна про багатоманітність взаємозв’язків рослин і тварин з середовищем.
В сучасній біології розрізняють фізіологічну екологію, або екологію організмів (аутоекологія), і екологію співтовариств та біосфери (сінекологія). Якщо перша розглядає механізми і закономірності взаємозв’язку організмів між собою і з середовищем життя, то друга вивчає організацію і функціонування надорганизмених живих систем на рівні популяції, біоценозу і біогеонценозу.
В сучасній науці поняття “екологія” не обмежується лише біологічним значенням. Стосовно до суспільства, людини, біологічний бік цього поняття характеризується єдністю з соціальними, економічними, технічними, гігієнічними факторами життя людей. Тому відповідно виділяють соціальну, технічну, медичну екологію, котрі разом з екологією природних систем складають сучасну комплексну екологію. Вона покликана виробити загальну стратегію поведінки людини в природі.
Сучасна екологія прагне науково обґрунтувати перебудову біосфери в інтересах людства. При цьому природні екологічні системи неможливо зберегти в первісному стані, однак немає ніяких об’єктивних причин для їх руйнування.
Соціальна екологія виходить з цілісності соціально-природного середовища як простору життєдіяльності людини і ґрунтується на наступних принципових положеннях:
- єдність системи “природа – суспільство – людина”;
- людина – частина природи, і його розвиток є фактором зміни природи;
- людська історія – частина історії природи, і її перетворення складає основу самого людського життя;
- єдність історії природи і суспільства (що проявляється в процесі праці);
- розвиток нової екологічної культури (що визначає рівень відношення людини до природи).
З урахуванням цих теоретичних підстав сучасної комплексної екології розробляються проблеми екологічної культури і її виховання. Розглянемо сутність екологічної культури, роль і місце школи і педагогіки в формуванні екологічної грамотності підростаючого покоління.
Людина, що оволоділа екологічною культурою, усвідомлює загальні закономірності розвитку природи і суспільства, розуміє, що історія суспільства є наслідком історії природи, що природа складає першооснову становлення та існування людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Формування екологічної культури учнів у педагогічному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок