Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Соціальна адаптація дітей в умовах дошкільного закладу

Соціальна адаптація дітей в умовах дошкільного закладу

Назва:
Соціальна адаптація дітей в умовах дошкільного закладу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,57 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему:
“Соціальна адаптація дітей в умовах дошкільного закладу”


План
Вступ
Соціальна адаптація як психолого-педагогічна проблема
Суть поняття “соціалізація особистості”
Значення соціальної адаптації у процесі формування особистості вихованців
Роль вихователя в забезпеченні емоційної рівноваги дитини у процесі соціальної адаптації
Педагогічні умови соціальної адаптації дітей дошкільного віку
2.1. Зміст, мета і завдання соціальної адаптації дітей дошкільного віку
2.2. Методи, засоби, прийоми соціалізації дітей дошкільного віку
Висновки
Список використаних джерел
Додатки


1. Соціальна адаптація як психолого-педагогічна проблема
Суть поняття “соціалізація особистості”
Особистість, проблеми її розвитку і формування знаходяться в центрі уваги сучасної науки, а також займають важливе місце в творчій спадщині видатних мислителів минулого. Існують різноманітні, часом навіть діаметрально протилежні концепції розвитку особистості (біологічна, біосоціальна і соціальна), проте одностайними є висновки, що між розвитком суспільства і розвитком особистості існує безпосередній, органічний зв’язок.
Згідно з соціальною концепцією особистості Дюркгейма, людина, народжуючись біологічною особиною, стає особистістю завдяки впливу соціальних умов життя. Загальновизнаним є факт, що індивід не народжується особистістю. Кожна конкретна людина стає особистістю в процесі взаємодії із соціальним середовищем, у результаті освіти і виховання, засвоєння культури конкретно - історичного суспільства.
Поза суспільством людина не набуває особистісних якостей. Висхідним у такому разі є принцип соціалізації, тобто „входження” дитини в суспільство. Як стверджує С. Карпенчук : „це є процес перетворення дитини на повноцінну особистість, процес і результат засвоєння й активного відтворення індивідом соціального досвіду” [44,94]. „У людини її людські риси формуються тільки тому, що з першого подиху свого життя вона – істота суспільна. Суспільна сутність людини виявляється в її стосунках, взаєминах з іншими людьми. Пізнаючи світ і себе як частину світу, вступаючи в стосунки з людьми, які задовольняють її матеріальні й духовні потреби, дитина включається в суспільство, стає його членом. Це процес прилучення особистості до суспільства, який вчені називають соціалізацією”, – писав В. Сухомлинський [87,127].
Аналізуючи сутність соціалізації, її сфер і стадій Л.Орбан – Лембрик акцентує на тому, що формування особистості відбувається за допомогою власного досвіду становлення і розвитку в безпосередніх соціальних контактах, у процесі яких людина зазнає впливу мікросередовища, його культури, соціальних норм і цінностей, що і є соціалізацією [72,90-91].
Учена подає наукове визначення соціалізації (від лат. socialis - суспільний) як процес входження індивіда в суспільство, активного засвоєння ним соціального досвіду, соціальних ролей, норм, цінностей, необхідних для успішної життєдіяльності в певному суспільстві [22,199].
У процесі соціалізації в людини формуються соціальні якості, знання, вміння, навички, що дає їй змогу стати дієздатним учасником соціальних відносин. Соціалізація відбувається як за стихійного впливу на особистість різних обставин життя, так і за цілеспрямованого формування особистості. Людина прилучається до групи, намагаючись стати її частиною, осягнути почуття „Ми” і почуття „Я” серед „Ми”, що позбавляє самотності, дає відчуття сили і впевненості, спонукає до впливу на соціальне життя у групі в процесі міжособистісних контактів, сприяє набуттю індивідуального досвіду [16,5].
Обсяг поняття „соціалізація” значно ширше ніж „виховання”. Виховання має метою, насамперед, систему спрямованих впливів, за допомогою яких індивіду намагаються приписати бажані якості і властивості, тоді як соціалізація включає також непередбачені, спонтанні впливи, через які індивід прилучається до культури і стає повноправним громадянином відповідного суспільства.
В усьому світі зростає кількість дітей, які страждають тими чи іншими психоневрологічними відхиленнями, фізичними і соматичними порушеннями, глухотою і сліпотою тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Соціальна адаптація дітей в умовах дошкільного закладу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок