Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Трудове виховання та соціологічний експеримент А. Макаренка

Трудове виховання та соціологічний експеримент А. Макаренка

Назва:
Трудове виховання та соціологічний експеримент А. Макаренка
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,40 KB
Завантажень:
540
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Трудове виховання та соціологічний експеримент А. Макаренка
курсова робота з педагогіки


зміст


вступ
Читаючи книжку американських учених Т. Пітерса і Р. Устермена «У пошуках ефективного управління» (досвід кращих компаній), постійно ловиш себе на думці: багато з того, що дізнаєшся про організацію і стимулювання праці у зразкових компаніях США, уже десь зустрічалось, подібне вже було. Поступово переконуєшся, що все це було в А. С. Макаренка, який протягом восьми років завідував колонією для правопорушників ім. М. Горького і стільки ж – трудовою комуною ім. Ф. Е. Дзержинського. І хоча досвід сучасних американських компаній і досвід Макаренка розділяють простір і час, різні соціально-економічні умови (Антон Семенович застав період непу і формування адміністративно-командної системи), подібність підходів і практичних дій не випадкові. Адже Макаренко – не тільки великий педагог і письменник, його по праву можна віднести до плеяди родоначальників соціології праці. Протягом 16 років він поставив видатні експерименти, які за значенням для теорії і практики менеджменту не поступаються знаменитим Хоторнським експериментам Елтона Мейо.
Як колись Р. Оуен, А. С. Макаренко створив «острівці» нових соціально-економічних відносин у фактично чужому соціально-економічному середовищі. Але, на відміну від англійського соціаліста-утопіста, його експеримент був досить успішним. Педагог створив унікальні виробничі і соціальні структури, які, незважаючи на декларовану лояльність, по суті суперечили казарменому соціалізмові, що тоді складався, тоталітарному режимові.
Актуальність роботи. А. С. Макаренко випередив час як у виробничому плані (в завершальний період роботи комуна, перебуваючи на госпрозрахунку, займалась різними видами господарської діяльності: комунари виготовляли нитки, швейні вироби, уперше в країні налагодили випуск таких висококласних товарів, як фотоапарат «ФЕД» і електросвердла, влаштовували оранжереї), так і в соціальному. Йому вдалося створити прообраз сьогоднішніх соціотехнічних систем, у яких людський фактор проймає усе виробництво. Сам педагог виступав у ролі менеджера нового типу, виконував функції «соціального архітектора. Таку форму перетворюючого керівництва застосовують сьогодні передові компанія США. Соціальний експеримент, у якому з самого початку орієнтація на людину, її розвиток визначала все, наштовхувався на колосальні труднощі і тільки збіг обставин, серед них і підтримка М. Горького, дали йому змогу проіснувати тривалий час. Звичайно, в досвіді А. С. Макаренка як менеджера є положення, які навряд чи підійдуть сучасному виробництву. Зокрема це те, що стосується специфіки колективів, якими він керував, певних особистісних якостей самого педагога.
Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді проблеми трудового виховання та соціологічного експерименту А. Макаренка.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження. Використати дане дослідження можна при розробці шкільної програми, в практичній роботі педагога в умовах загальноосвітньої школи.
Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає проблема трудового виховання та соціологічного експерименту А. Макаренка.
Предметом дослідження даної курсової роботи є особливості проблеми трудового виховання та соціологічного експерименту А. Макаренка.
В процесі роботи використовувалась певна кількість літературних творів, автори яких в тій чи іншій степені торкалися у своїх роботах проблеми трудового виховання та соціологічного експерименту А. Макаренка.
Насамперед слід відзначити загальні праці з історії педагогіки (Антология педагогической мысли Украинской, ССР / Сост. Н. П. Калиниченко. – М.: Высшая школа, 1988; Бурлака Я. І., Руденко Ю. Д. Історія педагогіки України:. витоки, пошуки, проблеми // Рідна школа.– 1992. – № 1. – С. 34; Гусак М., Л.Мартіросян Історія педагогіки України: Посібник для студентів. – Луцьк: Видавництво ВДУ, 1996; Історія педагогіки /За ред.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Трудове виховання та соціологічний експеримент А. Макаренка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок