Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Роль культурно-масових заходів у згуртуванні класного колективу

Роль культурно-масових заходів у згуртуванні класного колективу

Назва:
Роль культурно-масових заходів у згуртуванні класного колективу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,99 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Роль культурно-масових заходів у згуртуванні класного колективу
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність дослідження. Поза спілкуванням з дорослими людьми і іншими дітьми дитина навряд чи набуде потрібні їй людські якості. Отже, колектив їй необхідний. Але колектив, при наділенні його дуже великими повноваженнями і владою над особистістю, а також при недостатньо високому рівні власного розвитку дитини може перешкоджати її подальшому зростанню. Педагог на практиці стикається, таким чином, зі складною задачею: як, управляючи розвитком самого колективу, посилювати його позитивний і зменшувати можливий негативний вплив на особистість дитини. Згуртований учнівський колектив, створюється насамперед у процесі і завдяки різноманітній спільній діяльності. Такою спільною діяльністю є участь дітей у культурно-масовій роботі.
Актуальність дослідження полягає у необхідності теоретичного та емпіричного визначення та розуміння ролі культурно-масових заходів у згуртуванні членів класного колективу.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає колектив і його вплив на формування особистості школяра.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є особливості ролі культурно-масових заходів у згуртуванні членів класного колективу.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному розгляді та розумінні ролі культурно-масових заходів у згуртуванні членів класного колективу.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
Розгляд проблеми дитячої спільності (колективу) у системі виховання.
Вивчення ролі культурно-масових заходів у згуртуванні класного колективу.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження. Використати дане дослідження можна в практичній роботі педагога в умовах загальноосвітньої школи.


Розділ 1. Дитяча спільність (колектив) у системі виховання
1.1. Чи потрібне колективістське виховання в демократичній школі?
Гуманізація загальноосвітньої школи виходить за межі саме педагогічної проблематики. Йдеться про необхідність істотного прогресу у взаєминах між людьми в сім'ї, на виробництві, у навчальних закладах, про подолання деформацій у духовному житті суспільства. Тому в освітніх колах не випадково виникла гостра дискусія про долю одного з провідних принципів радянської педагогіки – "виховання у колективі і через колектив". У виступах окремих вчених, практиків, у певних офіційних педагогічних документах висловлюються думки про необхідність відмовитися від цього принципу, від концепції і досвіду А. С. Макаренка як антигуманістичних, як породження тоталітарної ідеології [18, 133].
Але в цьому питанні недопустимі поспішні висновки. Важливо глибоко проаналізувати і чітко визначити, від чого слід відмовитись, а що необхідно зберегти для сучасної демократичної школи.
Насамперед важливо підкреслити, що ідея використання дитячого колективу як засобу виховання і фактору організації не лише належить А. С. Макаренку. Він багато зробив для її обґрунтування і наповнення конкретним змістом у тих соціальних умовах, які йому не було дано обирати. Але ця ідея живе у різних формах і рівнях у багатьох педагогічних системах.
Хіба влада юнацької спільності як джерело виховного впливу на особистість не є основою так званої "козацької педагогіки", яку з великим ентузіазмом пропагують деякі вчені? Взаємодопомога, відчуття гурту, підкорення певним законам, вимогам, спільно обраним керівникам – все це характерні риси виховної системи козацтва. Основою батьківської педагогіки є сім'я – своєрідний колектив, у якому дитина вчиться поважати закони, звичаї, традиції сім'ї, середовища, ще навіть не усвідомивши їх.
К. Д. Ушинський, якого ніяк не можна запідозрити у насадженні в школі тоталітарної влади колективу, все ж розумів ту реальність, яка існує у будь-якому дитячому навчальному закладі. "Мораль, – писав він, – формується у взаєминах дитини як з дорослими, так і з товаришами; те, що мораль не передати дітям ні настановами, ні нагородами, ні покаранням – все це стало азбучним правилом практичної педагогіки" [18, 134].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Роль культурно-масових заходів у згуртуванні класного колективу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок