Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Скачати курсова робота на тему: Формування культури поведінки молодших школярів

Загрузка...

Формування культури поведінки молодших школярів / сторінка 10

Назва:
Формування культури поведінки молодших школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,88 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 

Якщо у І класі вчителі приділяють увагу лише питанням охайності, то у ІІ-IV класах великого значення надають формуванню хорошого смаку. У вирішенні цих питань істотне місце відводиться грі «У ляльковому ательє», де на прикладі ляльок діти обговорюють, як треба одягатися, що таке краса і скромність в одязі, гарний смак.
Першорядне місце у системі роботи по вихованню культури поведінки займає вироблення в учнів навичок і звичок культури спілкування з людьми, поведінки у сім’ї, на вулиці та у громадських місцях. При цьому важливе значення має виховання культури мови, прищеплення способів правильної поведінки за столом, у кіно та театрі, на вулиці, у транспорті, правил поведінки з старшими і малюками, з старими і хворими, з сусідами по квартирі та з членами сім’ї.
Істотну роль у засвоєнні учнями правил культури поведінки відіграють рольові ігри. Навичок піклування про малюків школярі набувають, беручи участь у шефській роботі в дитячому садку та у грі «Дитячий садок»; навичок спілкування з дорослими, а також з людьми, які потребують допомоги – в іграх «У лікарні», «Ми їдемо у трамваї», «Я – мамина помічниця», «Ми у театрі», навичок поведінки на вулиці - в іграх «Світлофор», «Червоний, жовтий, зелений», «Ми пішоходи» тощо.
Отже, чіткість колективних вимог, їх доступність для учнів цієї вікової групи, постійна правильна реакція колективної думки на їх порушення роблять їх важливим засобом виховання культури поведінки школярів не на словах, а на ділі.
1.3.1. Мотиваційний компонент.
Забезпечення ефективного розвитку моральних знань і емоційно-моральних ставлень молодших школярів, як важли-вої передумови становлення моральних переконань з необхід-ністю, передбачає врахування у навчально-виховному процесі ряду особливостей емоційно-когнітивної сфери у молодших школярів (М.Й. Боришевський, Л.І. Пилипенко, 1985) [20; 386].
Важливою умовою розвитку моральних знань молодших школярів є позитивні зміни в їх мисленні. В цей період формуються операції мислення — аналіз, синтез, порівняння, узагальнення. Поняття, судження, умовисновки мають якісно іншу будову (C.JI. Рубінштейн, 1946). Все це має позитивний вплив на формування моральної свідомості молодших школярів. Разом з тим, враховуючи особливості моральної свідомості молодших школярів, особливо ті, які обумовлені обмеженістю морального досвіду, потрібно спеціально формувати у дітей прийоми аналізу і синтезу, порівняння і узагальнення моральних явищ.
Тому, крім аналізу природних моральних ситуацій, що виникають у спілкуванні з дорослими і однолітками, необхідна цілеспрямована виховна робота. При цьому важливі такі форми роботи, як колективне читання і обговорення оповідань з моральним змістом, створення на уроках спеціальних проблемних ситуацій, в яких ставиться завдання навчити дітей аналізувати поведінку і почуття героїв, порівнювати представ-лену в літературному творі моральну ситуацію з аналогічними життєвими ситуаціями. Завдяки цьому школярі вчаться здійснювати «перенос» безпосередньо даного в оповіданні морального змісту на моральні явища із реального життя дітей [20; 387].
Процес засвоєння моральних знань молодшими школярами суттєвим чином залежить від навчання їх правильному сприйманню моральної ситуації, адекватній оцінці моральних вчинків, розумінню моральних мотивів. Поряд з цим необхідно виховувати органічну єдність між правильним розумінням моральної ситуації і вмінням школярів співпереживати, співчувати, тобто виховувати особистісне ставлення до тих чи інших моральних явищ, вчинків. Це, в свою чергу, є необхідною умовою виховання у дитини одного із важливих механізмів переконань — моральної потреби певним чином діяти, відпо-відно до засвоєних моральних норм і принципів.
Таким чином, ефективність процесу засвоєння моральних знань молодшими школярами, поряд із формуванням відповід-них уявлень і понять, передбачає цілеспрямовану роботу, що сприяє формуванню в учнів:—
вміння правильно сприймати моральну ситуацію, представлену в літературному творі або виділену із реального життя;—
вміння дати оцінку, адекватну модальності ситуації, що аналізується;—
вміння правильно визначати мотиви морального вчинку;—
вміння співпереживати, співчувати іншій людині;—
особистісне ставлення до тих чи інших моральних ситуацій;—
моральної потреби діяти певним чином, відповідно засвоєним моральним знанням [20; 386].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Курсова робота на тему: Формування культури поведінки молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок