Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> курсова робота: Формування культури поведінки молодших школярів

Загрузка...

Формування культури поведінки молодших школярів / сторінка 16

Назва:
Формування культури поведінки молодших школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,88 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 

В підручниках «Рідна мова» 2-4х класів поміщено дуже багато вправ виховного характеру. Ціла низка вправ - це уривки з творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Олеся Донченка, Василя Сухомлинського, Оксани Іваненко, та ін. Особливо великий виховний потенціал, спрямований на формування культури поведінки містять вправи, взяті з творів В. Сухомлинського: «Суниці для Наталі», «Сива волосинка», «Усі добрі люди - одна сім'я», «Співуча пір'їнка» (4 кл.). На матеріалах цих вправ формуються такі моральні якості, як: доброта, турбота про інших людей, чуйність, милосерддя.
Основними структурними компонентами підручника «Читанка» с тексти, представлені художніми, науково-пізнавальними та публіцистичними статтями, вірші, різноманітні за жанрами, народні пісні, легенди, байки, притчі тощо. На матеріалах багатьох творів можна формувати культуру поведінки молодших школярів.
Дуже цінним, на наш погляд, є наявність у вищезазначених посібниках додаткових елементів (малюнків), які сприяють вихованню моральних якостей, розвитку мовлення. Крім того вони відбивають народний колорит, духовні цінності та релігійні. Невелика кількість питань і завдань зосереджена в підручниках після текстів. Вони сприяють закріпленню основного матеріалу, що вивчається на уроці, роблять цим процес більш цікавим і доступним для учнів. Водночас, багато завдань спрямовані на формування моральних понять.
Потрібно зазначити, що твори «Читанка» у 2-4 кл. за своїм змістом є близькими і цікавими для дитини, вони розвивають її пізнавальні здібності, сприяють моральному розвитку дитини, виховують любов до рідної мови, до України в цілому і до своєї маленької Батьківщини.
Аналізуючи підручники «Математики», помічаємо, що вони складаються з текстових, цифрових та геометричних структурних компонентів. Важливим текстовим компонентом є задача, над якою працюють діти, починаючи з першого класу. На матеріалах багатьох задач можна не тільки розвивати логічне мислення учнів, а й виховувати моральну поведінку.
При аналізі підручників «Ознайомлення з навколишнім світом» та «Я і Україна» ми дійшли висновку, що основними структурними компонентами їх є тексти, здебільшого це науково-пізнавальні статті, а також художні твори, що мають незначний обсяг. Слід відмітити, що у підручнику «Ознайомлення з навколишнім світом» для першого класу синтезується не тільки природничий матеріал, а й елементи історії, фолькльору, етики та естетики. Багатоплановість змісту предмета дає змогу реалізувати сукупність різноманітність завдань, головним з яких є забезпечення первинних ціннісних орієнтацій дітей у різноманітних галузях життя, культурній спадщині країни, регіону, сім'ї.
Ще одним важливим моментом даного предмету є те, що у межах кожного класу теми викладаються концентрично: від заняття до заняття -щоразу на складнішому навчальному матеріалі, завдяки чому розвиваються моральний досвід.
Продовжуючи далі аналіз програми, ми підходимо до розгляду таких курсів початкової ланки навчання, як образотворче мистецтво, трудове навчання, музика та основи здоров'я і фізичного виховання.
Згідно з вимогами Державного стандарту освіти галузь «Технології (трудове навчання)» забезпечує умови для поєднання інтелектуального розвитку учнів у трудовій і конструктивно-технологічний діяльності.
Змістовими лініями «Трудового навчання» є творча праця учнів, ознайомлення з основами виробництва, професійна орієнтація, трудове виховання, яке включає і формування культури поведінки молодших школярів.
Виховний потенціал «Образотворчого мистецтва» міститься у самій його суті і пояснюється тим, що емоційна сторона свідомості, естетичні ідеали особистості - первинні стосовно інтелекту в формуванні духовних інтересів, ставленні до світу взагалі. Мету художнього виховання засобами образотворчого мистецтва в стислій, сконцентрованій формі, можна визначити як розвиток у дітей високих естетичних ідеалів, формування моральних якостей, потреб і здібностей до образотворчого мистецтва в процесі художнього осмислення світу.
Виховання музикою має найточніше, найдоцільніше спрямування на розвиток духовного світу кожного школяра, пов'язується із його загальним розвитком, здійснюється у контексті становлення цілісної особистості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Курсова робота на тему: Формування культури поведінки молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок