Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> курсова робота безкоштовно: Формування культури поведінки молодших школярів

Формування культури поведінки молодших школярів / сторінка 20

Назва:
Формування культури поведінки молодших школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,88 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 

Процес морального виховання батьки можуть побачити і безпосередньо в школі – для цього організовуються «Дні відкритих дверей».
Але в той же час треба знати, що батьки не повинні переносити методи виховання школи в сім’ю. Специфіка сімейного виховання зберігається. Вчитель планує відвідати більшість сімей до початку навчального року або на протязі першого місяця перебування дитини в школі. Це дає можливість вивчити умови життя дітей дома, виявити особливості виховання і поведінку дітей в кожній сім’ї, рівень вихованості; виявити рівень педагогічної культури батьків; враховуючи особливості кожної сім’ї, спланувати конкретний зміст роботи з нею.
Велике значення у вихованні культури поведінки має особистий приклад батьків. Діти спостерігають за дорослими, їхньою поведінкою, взаєминами, манерами. Якщо батьки уважні друг до друга, привітні, увічливі, попереджувальні, вірні своєму слову, то і їхні діти, як правило, виростають добре вихованими. Значно сутужніше виховати навички і звички культурного поведінки в дитини, якщо в родині не прийнято бути ввічливими, дорослі не поважають один одного, лихословлять, а в будинку не дотримується чистота і порядок.
Виховання культури поведінки проходить успішно, якщо батьки і школа знаходять загальну мову, здійснюють однакові вимоги до поведінки дітей.
Починаючи роботу з учнями, не можна забувати, що досвід моральної поведінки, набуті ними до школи культурні навички та звички неоднакові. Тому вчитель молодших класів перші дні перебування дітей у школі повинен присвятити вивченню рівня їхньої вихованості. З цією метою він має визначити, які у дітей уявлення про правильну поведінку, якими навичками вони володіють, які прогалини мають місце у їх вихованні. Результати вивчення сприятимуть правильній організації виховної роботи з школярами з урахуванням їх індивідуальних і вікових особливостей, що є дуже важливою педагогічною умовою формування культури поведінки молодших школярів.
Дуже важливо постійно перевіряти ефективність проведеної роботи. Основним показником її успішності є загальний і моральний розвиток дітей. Учитель систематично повинний стежити за тим, як змінюється поведінка дітей, як вони поводяться без його постійного контролю, наскільки стійкі придбані позитивні звички, як розвивається дитяча свідомість. Вивчення дітей дозволяє обґрунтовано вносити необхідні корективи в систему роботи, удосконалити її.
Отже, процес виховання культури поведінки дуже складний, передбачає свідоме і своєчасне застосування педагогом багатого арсеналу різноманітних методів. Необхідна також "рухливість" засобів виховання, їхнє постійне коригування. Педагог повинен уважно слідкувати за тим, як кожний із його вихованців сприймає виховний вплив. Потрібно якомога раніше визначити рівень морального виховання кожного із дітей. Спостереження дозволяють виявити у кожної дитини відповідні їй особистості вчинків, інтересів, відносин з оточуючими, труднощі у засвоєнні навичок культури поведінки. Це, в свою чергу, служить основою для оцінювання динаміки розвитку дитини і коригуванню майбутнього процесу виховання.
2.3. Методика експериментального дослідження.
3 метою виявлення рівня вихованості молодших школярів у початкових класах був проведений констатуючий експеримент, який у загальних рисах можна охарактеризувати таким чином: об’єктом дослідження виступали 46 учнів 3-х класів Голубицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.
Провідними методами і засобами дослідження виступали:
- вивчення передового педагогічного досвіду;
- спостереження;
- бесіда;
- інтерв'ю;
- анкетування;
- педагогічний експеримент.
Такий підхід давав можливість прогнозувати відтворення реальної ситуації щодо визначеного аспекту дослідження.
Насамперед нас цікавило питання, на якому рівні вчителі проводять виховну роботу з формування культури поведінки; у чому вони вбачають труднощі при формуванні культури поведінки; яка система заходів забезпечить ефективне формування культури поведінки (див. додаток А).
Задля цього нами була розроблена система роботи, що дозволила з'ясувати коло питань, які нас цікавлять.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Курсова робота на тему: Формування культури поведінки молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок