Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Національна концепція Софії Русової у початковій школі

Національна концепція Софії Русової у початковій школі

Назва:
Національна концепція Софії Русової у початковій школі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,55 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Софія Русова (1856-1940) – видатна діячка національно-визвольного руху, педагог, автор підручників, письменниця, літературознавець, перекладачк
а, автор багатьох досліджень з педагогіки, історії, засновниця Академії наук в Україні, співробітниця численних


Національна концепція Софії Русової у початковій школі
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Відродження й розвиток української педагогіки в самостійній Українській державі стало насущною проблемою нашого часу. Приклад життя й творчості, педагогічна й просвітницька діяльність, творча спадщина видатних вітчизняних педагогів, заборонених чи навмисно замовчаних тоталітарним ладом, відіграє в цьому процесі визначальну роль. Це тим більш важливо, що Україна багата на талановитих педагогів, які заслужили світової слави й честі не тільки в своїй вітчизні, але у всієї світової цивілізації.
Історія розпорядилася так, що український народ на багато століть втратив свою незалежність і державність. Але в умовах чужоземної окупації він самостійно боровся за відновлення своєї держави, за збереження національної культури і національної школи.
За українську освіту боролися багато синів та дочок України, які представляли всі сфери української спільності. Серед них особливою постаттю була Софія Федорівна Русова. Вона відіграла визначну роль у розвитку педагогічної освіти на Україні.
Ім'я Софії Русової стає зіркою першої величини у світлому сузір'ї видатних українських педагогів-сподвижників рубежу ХІХ-ХХ століть. Воно належить до плеяди класиків української педагогіки. А її багатюща творча спадщина увійшла в золотий фонд педагогічної науки й завжди актуальна.
Цілком по-сучасному сприймається нині, як і колись, заклик Софії Русової працювати на благо українського народу. "Життя не жде: воно кличе нас до роботи. І доля, щастя нашого народу залежить від того, як ми проведемо в життя дороге, велике гасло: вільна національна школа для виховання вільної, свідомої, дужої нації," – зазначала Русова.
Життя, діяльність і творчість С. Русової – подвиг в ім'я України та українства.
С. Русова – видатний український педагог, видавець, письменниця, активна громадська діячка, щира подвижниця української національної культури й стійкий борець за самостійну Українську державу, організаторка національного руху українського жіноцтва. Вона створила надзвичайно цікаві й глибоко наукові твори про українське дошкілля й український національний напрямок виховання дошкільнят і молодших школярів. Діапазон педагогічного інтересу С. Русової яскраво відображений у змісті та й навіть у самих назвах її наукових праць, як-от: "Теорія і практика дошкільного виховання", "Національна школа", "Дошкільне виховання" та ін. Наявні в них думки, ідеї, погляди й положення орієнтують вихователів і вчителів на правильне забезпечення наступності між сім'ю і дитсадком, дитсадком і школою у навчанні та національному вихованні дітей, що дуже потрібне для забезпечення нормального функціонування національної системи освіти в умовах суверенної України, виховання національно свідомих громадян Української держави.
Вся діяльність Софії Русової як педагога, науковця, громадського діяча націлена на створення в Україні власної системи національного виховання. Висловлені нею думки щодо провідних засад діяльності національного дошкільного закладу не втратили своєї актуальності в той час, коли особливо гостро постає проблема створення системи виховання і навчання дошкільнят, побудованому на народному виховному досвіді, українських виховних традиціях.
Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: "Національна концепція Софії Русової у початковій школі".
Об'єкт дослідження – навчально-виховний процес у початковій школі.
Предмет дослідження – національна концепція Софії Русової у початковій школі.
Мета дослідження – теоретично обґрунтувати сутність національна концепція Софії Русової та визначити особливості та необхідність її використання у навчально-виховному процесі початкової школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Курсова робота на тему: Національна концепція Софії Русової у початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок