Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА В ШКОЛІ

МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА В ШКОЛІ

Назва:
МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА В ШКОЛІ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КУРСОВА РОБОТА
МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА В ШКОЛІ


ПЛАН
I. Вступна частина
1.1 Загальні відомості про навчання декоративно -
прикладному мистецтву.
ІІ. Основна частина
2.1 Значення народного декоративно - прикладно-
го мистецтва.
2.2 Зміст занять з декоративно - прикладного мис -
тецтва.
2.3 Городець - центр народного художнього мис -
тецтва.
2.4 Полховський Майдан - центр народного худож
нього промислу.
2.5 Кіров - центр вробництва димковської іграшки.
2.6 Філімоново, Опошня - центри народних худож-
ніх промислів.
2.7 Матрьошки - як вид декоративно- прикладного
мистецтва.
2.8 Жостево - центр народного художнього про -
мислу.
2.9 Золота Хохлома.
2.10 Палєх - центр народного художнього мистецт -
ва.
ІІІ. Заключна частина.
 
ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.1
На заняттях декоративним малюванням з першокласниками, вчитель повинен мати на увазі успіхи, які досягли учні в дитячих садах. На уроках малювання необхідно активно залучати твори народного мистецтва, вивчати прийоми пензлевого розпису, розвивати естетичне сприйняття дітей.
Зміст декоративної роботи в початкових класах значно ускладнюється. Вже в першому класі на уроках декоративного малювання учні повинні отримати певні естетичні знання : про народну глиняну іграшку, про виразні прийоми розпису. Відбувається подальша систематизація умінь та навичок у створенні власних композицій узора.
В процесі пед.керевництва дитячим декоративним мистецтвом
на уроках органічно вписуеться група методичних прийомів, які знаходять застосування в роботі з дітьми дитячого сада : питально- відповідна бесіда про твори народного мистецтва ; усне малювання, яке створює сюжет, котрій потрібне вирішувати декоративними засобами; прийоми пензлевого розпису; використовування аплікаціі, як елемента, який організує декоративну композицію і як засіб пізнання дійсності для декоративного узагальнення.
В підсумку на заняття зображувальним мистецтвом в молодших класах вчитель повинен приймати до уваги сенсорний та естетичний досвід, придбаний дитиною в дитячому саду. Звідси активне залучання на уроки декоративної роботи природнього матеріала для поширення досвіда учнів за спостереженням дійсності.
Вчитель повинен вміти з’єднати розвиток мислення та мовлення учнів молодших класів з естетичним пізнанням та художнім розвитком. Знайомство учнів навіть із звичайними художніми предметами повинно бути привідом для серйозної розмови про сутність естетичного у мистецтві та дійсності, про становлення сучасного стилю та моди, про специфіку системи зображувально- виразних засобів декоративно-прикладного мистецтва на рівні з іншими видами мистецтва.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
2.1 Значення народного декоративно-прикладного
мистецтва
Значення декоративного малювання в загальному прцесі навчання дуже велике, в особливості в перших класах, в яких діти вперше починають систематично займатися малюванням під керівництвом вчителя. Вперших та в слідуючих класах учні, в процесі користуються олівцем та пензлем, отримують технічні навички, які поступово ускладнюються з кожним роком в міру того, як діти оволодівають певною сумою навичок. Декоративне малювання при умові правильно організованої планомірної роботи розвиває наряду з технічними навичками, які мають, безумовно, велике значення в малюванні, і творчі здібності.
Таким чином , декоративне малювання покликане для здійснення задач, які мають велике значення в навчанні малюванню :
1) розвиток творчих здібностей учнів, почуття кольору, ритму і композиції - розміщення малюнку на площині.
2) розвиток технічних навичок.
Зміст декоративного малювання - малювання узорів, які мають певне призначення : узор в смужці, узор в прямокутнику, узор в колі та інші. Малювання узорів починають з вправ, потім переходять до узору : запроваджується початок ритму і ставиться задача організації поверхні узора шляхом введення кольору. Малювання узорів потребує чергування однакових за формою та кольором елементів, які складають ритм. Повторення однакових за формою та кольором елементів можливі за умовою уважної та точної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА В ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок