Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Позакласні форми фізичного виховання школярів

Позакласні форми фізичного виховання школярів

Назва:
Позакласні форми фізичного виховання школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,70 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Міністерство освіти і науки України
Коломийський інститут Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника
Бакалаврська робота
на тему: “Позакласні форми фізичного виховання школярів”
Виконала: студентка групи
ФВ – IV курсу
Кузнєцова З. В.
Керівник-методист:
Мочернюк В. Б.
Коломия 2005 р.
Зміст
Вступ………………………………………………………………………
Розділ 1. Фізичне виховання…………………………………………
1. Значення і місце фізичної культури
в системі загальної освіти………………………………
2. Форми позакласних занять………………………………
3. Фізкультурно-оздоровча робота в режимі
шкільного дня……………………………………………
4. Основні задачі фізкультурно-оздоровчої
діяльності школярів…………………………………….
Розділ 2. Організаційні форми виховної роботи…………………….
1. Поняття позакласної та позашкільної роботи……….
2. Масові, групові та індивідуальні форми
виховної роботи……………………………………….
2. 3. Рухливі ігри в педагогічній практиці………………..
Розділ 3. Позашкільні навчально-виховні заклади………………
1. Спортивні громади……………………………………
2. Дитячі та юнацькі організації…………………………
Висновки……………………………………………………………….
Список використаної літератури…………………………………….
Вступ.
На даний час навчання в школі, виконання домашньої роботи збільшують навантаження на організм дитини, діти зовсім мало бувають на повітрі, а вихідні дні проводять біля телевізора, “відіка”, або грають у малорухливі “сидячі” і комп’ютерні ігри. Діти менше рухаються, більше сидять, внаслідок чого виникає дефіцит м’язової діяльності, і збільшуються статичні напруги. Діти, що додатково займаються музикою, живописом, вільний час яких скорочено, а статичний компонент збільшений, мають більш низький рівень рухової активності. Крім того, виникає необхідність засвоєння і переробки інформації, а отже, і напруга зорового апарата (читання, лист, малювання). Недостатня рухова активність школярів у повсякденному житті несприятливо позначаються на стані їхнього здоров’я.
Великі розумові і статистичні навантаження в школі, відсутність додаткової рухової активності, малорухомий спосіб життя, нераціональне харчування, приводять до того, що в більшості школярів погіршується зір, діяльність серцево-судинної і дихальної системи, порушується обмін речовин, зменшується опірність організму до різних захворювань, що приводить до погіршення стану їхнього здоров’я.
У сучасних умовах важливим завданням родини і школи в роботі зміцнення здоров’я дітей є прищеплювання учням стійкого інтересу до занять фізичними вправами в школі і дома. У зв’язку з цим необхідно використовувати усі форми фізичного виховання в школі, а також самостійні заняття фізичними вправами вдома з метою підвищення рухової активності, зміцнення здоров’я, поліпшення фізичної підготовленості підлітків.
У зміцненні здоров’я населення, гармонійному розвитку особистості, в підготовці молоді до праці і захисту Батьківщини зростає значення фізичної культури та спорту.
У процесі фізичного виховання школярів вирішуються різноманітні питання: виховуються морально – вольові якості особистості; виробляється необхідність в повсякденних заняттях фізичними вправами; формуються життєвоважливі рухові дії та вміння виконувати їх в різноманітних умовах; розвиваються рухові якості, необхідні в праці та захисті Батьківщини. Але через недостачу часу, який по плану відводиться на фізичне виховання, вирішити ці питання тільки зусиллями школи неможливо. Організовані форми фізичного виховання, передбачені шкільним планом, складають в середньому 32% добової необхідності підлітка, а спонтанні побутові рухи -18% - 20%. Тому використання тільки різних форм фізичного виховання в режимі дня, в позакласний та вільний час може заповнити недостачу рухової активності підлітків.
Для забезпечення рухової активності школярам необхідні додаткові заняття фізичними вправами. Виниклий дефіцит руху може бути ліквідований заняттями у шкільних спортивних гуртках і секціях, а також в ДЮСШ, спортивних товариствах, на дитячих туристичних станціях, тощо.
Підвищити рівень рухової активності підліткам допоможуть самостійні заняття фізичними вправами в позашкільний час: виконання ранкової гігієнічної гімнастики, заняття бігом, ходьбою на лижах, катання на ковзанах, велосипеді, та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Позакласні форми фізичного виховання школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок