Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Використання елементів народної математики під час ознайомлення дітей з вимірюванням

Використання елементів народної математики під час ознайомлення дітей з вимірюванням

Назва:
Використання елементів народної математики під час ознайомлення дітей з вимірюванням
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,51 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
Використання елементів народної математики під час ознайомлення дітей з вимірюванням


ЗМІСТ
ВСТУП ……………………………………………………………………………3
Розділ 1. Історичний аналіз зародження елементарної математики та способи вимірювання в стародавньому світі.
Здобутки народної математики……………………………………………5
Стародавні одиниці вимірювання…………………………………………8
Розділ 2. Застосування народної математики у практичній діяльності педагога.
2.1. Зацікавлення дітей дошкільного віку народною математикою…………12
2.2. Використання народних способів вимірювання у роботі з дітьми………18
ВИСНОВКИ …………………………………………………………………….29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………….30
ДОДАТКИ……………………………………………………………………….31


Вступ
Зміни, які відбуваються в нашому суспільстві, вимагають національної спрямованості й дошкільної освіти. У Державній національній програмі «Освіта (Укра-їна XXI століття)», Національній доктрині розвитку освіти наголошується, що дошкільне виховання має ґрунту-ватися на засадах ознайомлення найменших грома-дян України з національними традиціями, звичая-ми, історією. Дане спрямування передбачає й Базовий компонент дошкільної освіти в Україні. Так у «Коментарі» до нього за-значено: «Система дошкільної освіти має забезпечувати прилучення дитини до системи цінностей, культури і тра-дицій українського народу, виховання шанобливого став-лення до його надбань …»
Ще у первісної людини, яка будувала собі житло, виготовляла найпростіші знаряддя праці, ліпила примітивний посуд, виникала потреба застосовувати міри довжини, ваги, об’єму тощо.
Впродовж століть нагромаджував український народ різноманітні знання, необхідні людині для життя. До цієї скарбниці належить і народна математика. Вивчення народної математики, ознайомлення із способами лічби, народними мірами – складова частина історії людства.
Важливим кроком використання елементів народної математики під час ознайомлення дітей з вимірюванням є формування науков-обгрунтованих знань з історії математики та їх практичне застосування, які сприяли б удосконаленню освіти дошкільнят, забезпечували більш високу обізнаність дітей та якість їхньої підготовки до школи.
Одна із складових виховання дошкільнят – формування їхнього наукового світогляду, під яким розуміють систему поглядів на світ, що нас оточує, можливість його пізнання людиною, ставлення її до суспільства і праці. Формуючи світогляд, систему поглядів на природу й суспільні явища, які ґрунтуються на даних науки та історії розвитку людства загалом, педагог ознайомлює дітей з народною математикою та практичним її застосуванням у діяльності людей.
Метою курсової роботи є ознайомити дітей дошкільного віку з народними способами вимірювання.
Завдання курсової роботи:
- вивчити теоретичні основи народної математки.
- аналіз історичних довідок про перші математичні відомості людей.
- ознайомити дітей з стародавніми одиницями вимірювання.
- розкрити зв’язки народної математики з сучасністю.
Об’єктом курсової роботи є навчання дітей вимірювання з допомогою стародавніх способів, а предметом – народна математика у практиці роботи вихователя.
Курсова робота складається з двох розділів. У першому розділі розглядаються історія розвитку народної математики. У другому розділі ми ознайомлюємося з методикою навчання дітей дошкільного віку вимірюванню з допомогою народних систем мір.
Курсову роботу можна використовувати для написання наукових робіт, для підготовки лекцій, семінарських занять, написання рефератів.


Розділ 1. Історичний аналіз зародження елементарної математики та способи вимірювання в стародавньому світі.
Здобутки народної математики.
Елементи математичного знання, що постали з практичних потреб людини, знаходимо в Україні вже в найдавніші часи. Потреби торговельних розрахунків, виміру податків, землемірства, будівництва, військової справи, календаря тощо не лише створили староукраїнську систему мір, а й спонукали до застосування арифметики й геометрії. Абеткове числування проіснувало з IX до XVII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Використання елементів народної математики під час ознайомлення дітей з вимірюванням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок