Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Позакласна робота з природознавства в початковій школі

Позакласна робота з природознавства в початковій школі

Назва:
Позакласна робота з природознавства в початковій школі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
894
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Позакласна робота з природознавства в початковій школі


Зміст
ВСТУП
Тема курсової роботи була обрана перш за все через популярність серед школярів позакласних занять саме з природознавства. Саме цей шкільний предмет викликає в учнів початкової школи живий інтерес. Екскурсії, туристичні походи, свята та завдання з природознавства зацікавлюють дітей більш ніж інші шкільні предмети.
Актуальність курсової роботи визначається необхідністю в подальшому розвитку методик і творчих підходів до проведення позаурочних заходів з природознавства та його складових.
Мета курсової роботи розкрити зміст і методику позакласних заходів, показати методи, які націлюють вчителя на проведення виховної роботи серед учнів, активізацію їх пізнавальної діяльності, а також надати практичний приклад щодо проведення одного з заходів серед школярів початкових класів.
Для досягнення мети автор ставить такі завдання:
1. Детально розглянути сутність позакласної роботи з природознавства:
- визначити форми позакласних занять, зміст і методи роботи;
- розглянути основні теми, які можуть бути застосовані при проведенні позаурочних заходів;
- описати організацію і методику проведення екскурсій, як одного з видів позакласних заходів;
- розглянути зміст суспільно корисної праці учнів.
2. Описати позакласні заняття на прикладі учнів першого класу.
В роботі були використані спеціальні підручники та літературні джерела, які присвячені розгляду методик та організацій проведення уроків природознавства та позаурочних заходів.
Структурно робота складається з вступу, двох розділів, висновків та використаної літератури.
ЗНАЧЕННЯ І ЗАВДАННЯ ПОЗАКЛАСНОІ РОБОТИ З ПРИРОДОЗНАВСТВА
Систематична робота вчителя на уроках, спрямована на ознайомлення дітей з природою, продовжується й поглиблюється на позакласних заняттях.
Для позакласної роботи з природознавства немає обов'язкових програм, її організовують на основі широкої самодіяльності дітей з урахуванням їхніх інтересів і запитів, що виникають підчас вивчення природи. Тому така робота дає широкий простір для виявлення ініціативи й виховує в дітей такі цінні риси, як любов до праці, акуратність, наполегливість, чуття відповідальності за доручену справу тощо.
Отже, правильно організована позакласна робота з природознавства, яку підпорядковано навчально-виховним завданням школи, сприяє всебічному розвитку дітей і є одним із засобів виховання підростаючого покоління. Кисельов Ф.С. Методика викладання природознавства в початкових класах. – К.: „Вища школа”, 1975. – С.: 56.
1.1. Форми позакласних занять
Позакласні заняття в початкових класах проводяться як з цілими класами, так і з окремими учнями. З цілим класом проводять екскурсії в природу, в пригороді, на промислове підприємство. Всі учні беруть участь у проведенні Дня птахів, Тижня саду й лісу та ін. Проводиться й така позакласна робота, як читання природничої літератури, перегляд кіно - і діафільмів, діапозитивів, що сприяє кращому засвоєнню й закріпленню здобутих на уроці знань про природу й сільське господарство.
Позакласні заняття з окремими учнями проводяться у всіх початкових класах. У перших двох класах учитель, виявляючи й використовуючи інтерес і любов окремих учнів до природи, доручає їм виконати те чи інше спостереження, ту чи іншу практичну роботу, тісно пов'язану із заняттями, які проводяться в класі.
Пізніше вчитель добирає такі види занять, для виконання яких учні об'єднуються в невеличкі тимчасові групи. Це такі роботи, як спостереження в кутку живої природи, оформлення колекцій, підготовка матеріалу до уроку тощо. Заняття з цими групами вчитель проводить після уроків. Він організовує й спрямовує роботу дітей.
До III класу поступово формуються й виявляються інтереси та запити дітей. Тому в III класі може бути організований постійний гурток учнів. До гуртка входять учні, які особливо цікавляться природою й сільським господарством. Робота гуртка будується за планом, який складає вчитель, з урахуванням інтересів і нахилів учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Позакласна робота з природознавства в початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок