Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі

Використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі

Назва:
Використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
561
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


1. Вступ
Актуальність теми дослідження. Освітні системи в будь-якій країні світу повинні сприяти реалізації основних завдань соціально-економічного та культурного розвитку суспільства. Незадоволення багатьох країн результатами системи шкільної освіти сьогодні призвело до необхідності її реформування. Для цього важливо було розробити стратегічний напрям розвитку загальної середньої освіти на перспективу. Визначення стратегічного напряму розвитку світових освітніх систем хвилює практично все світове суспільство. Головною є проблема визначення пріоритетів освіти та її реформування. На запитання: "Чого ви очікуєте від школи?" роботодавці, бізнесмени, політичні діячі, керівники шкіл та вчителі відповідають: "Треба виховувати дитину, яка вміє спочатку самостійно вчитись, а потім самостійно та творчо працювати і жити". В школі учень повинен навчитися, в першу чергу, самостійно формувати мету та шляхи її досягнення. Цього досягти значно важче, ніж навчити читати, писати та лічити.
Результати численних вітчизняних досліджень свідчать про те, що школярі погано володіють методологічними та економічними знаннями. Більш високий рівень знань вони виявляють, оволодіваючи фактологічним матеріалом, уміють відтворювати знання та застосовувати їх у знайомій ситуації. Нетрадиційна постановка питання значно знижує результативність відповідей учнів. Щодо вміння інтегрувати ці знання та застосовувати їх для одержання нових знань і з'ясування явищ, які відбуваються у навколишньому світі, то тут результати наших школярів були значно нижчими.
Таким чином, головний стратегічний напрям розвитку світової та вітчизняної системи освіти лежить в площині вирішення проблем розвитку особистості учня та вчителя, технологізації цього процесу.
В умовах цієї парадигми освіти вчитель найчастіше виступає в ролі організатора всіх видів діяльності учня як компетентний консультант і помічник. Його професійні вміння повинні бути спрямовані не просто на контроль знань та умінь школярів, а на діагностику їх діяльності та розвитку. Це значно складніше, ніж традиційна освіта.
Не останнє місце у цьому процесі займають пізнавальні ігри, зокрема, співвідносно з темою дослідження курсової роботи, лінгвістичні ігри. Це і зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи.
1.1. Критичний огляд літератури
Оскільки дана тема, враховуючи зміни в освітньої парадигми в нашій країні, є практично новою, то цей фактор найбільше вплинув на вибір теми дослідження.
Досліджуючи матеріали, які пропонуються в бібліотеках, автор майже не знайшов спеціалізованих досліджень проблем Використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі. Враховуючи таку ситуацію, можна зробити висновок про низьку степінь розробки даної теми в науковій літературі.
Слід відмітити, що основними дослідженнями, на які спирається автор в курсовій роботі є теоретичні розробки О. Біляєва, А. Гуревича, Т. Дрозд, С.Єрмоленка, M. Пентилюка, А. Стріхи та ін.
Отже, основою для написання роботи стало практичне вивчення застосування лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі, а також декількох публікацій періодичних виданнях.
1.2. Мета і завдання курсової роботи
Метою курсової роботи є дослідження можливостей використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
1) дослідити суть та значення пізнавальних ігор в педагогіці;
2) охарактеризувати можливості застосування лінгвістичних ігор на уроках мови в 6-му класі. У рамках цього завдання:
а) дослідити значення колективізму в сучасних школах;
б) висвітлити основні теоретичні засади проведення колективної лінгвістичної гри;
в) обґрунтувати організаційні питання проведення лінгвістичної колективної гри на уроці української мови у шостому класі;
г) описати хід колективного уроку-гри;
3) навести зразки лінгвістичних ігор для проведення уроків мови у 6-му класі.
2. Використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Використання лінгвістичних ігор на уроках рідної мови у 6-му класі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок