Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Позаурочна робота з природознавства в початковій школі

Позаурочна робота з природознавства в початковій школі

Назва:
Позаурочна робота з природознавства в початковій школі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Позаурочна робота з природознавства в початковій школі
План
Вступ
Основні труднощі під час навчання в учнів початкових класів пов'язані з вивченням української мови і математики. Природознавство вважається нескладним предметом у школі. Однак через це вивчення природознавства не стає менш важливим.
Курс природознавства у початкових класах знайомить дітей із науковими методами дослідження, що притаманні будь-якій природничій науці. Діти ставлять досліди, виконують практичні завдання, проводять спостереження, роблять систематичні записи. Це розширює природознавче пізнання, розвиває мислення, збагачує мову дитини.
Програма початкових класів з природознавства дає перші відомості про природні явища і їх взаємозв'язок, про те, як природа впливає на життя і працю людей і як люди впливають на стан довкілля. Це виховує зацікавлення і любов до природи.
Вивчаючи природознавство, дитина довідується, що таке жива і нежива природа, як сезонні зміни в неживій природі змінюють життя рослин і тварин.
Звичайно, для дитини це тільки перші спроби осмислення закономірностей у природі, але вже тепер важливо, які висновки й узагальнення вона зробить у процесі пізнання нового, у процесі перших наукових міркувань.
У цьому — основна мета курсу природознавства: формування в учнів логічного мислення, розвиток наукової мови, розширення знань про навколишній світ.
Певна роль у цьому напрямку відводиться позаурочній роботі з природознавства. Саме це і є основною темою роботи.
Мета роботи – показати форми і методи, що використовуються при проведенні позаурочних заходів з природознавства в початковій школі.
Курсова робота складається з вступу, основної теоретичної частини, практичної частини, заключної частини та списку використаної літератури.
І. Зміст позаурочної роботи з природознавства в початковій школі
1.1. Формування ставлення до природи у учнів молодшого шкільного віку
Охорона природи — це система науково обґрунтованих заходів, спрямованих на збереження, раціональне використання і відтворення природних багатств країни. Турбота про охорону природи — насамперед піклування про людину, про її цікаве, змістовне життя, повноцінний відпочинок.
Від успішного здійснення екологічної освіти, формування нового екологічного мислення великою мірою залежить майбутній стан природного середовища. Що ж являють собою екологічне навчання і виховання? Це психолого-педагогічний процес, спрямований на засвоєння людиною наукових основ природокористування, формування відповідних переконань і практичних навичок, вироблення певних ціннісних орієнтацій, активної життєвої позиції в галузі охорони природи.
Із сказаного випливає, що екологічна освіта й виховання покликані забезпечити підростаюче покоління науковими знаннями про взаємозв'язок природи й суспільства, допомогти зрозуміти багатогранне значення природи для суспільства в цілому і кожної людини зокрема, виробити потребу в спілкуванні з природою, оволодіти нормами правильної поведінки в процесі взаємодії з нею, сформувати прагнення і вміння брати активну участь в охороні й поліпшенні навколишнього середовища Ткачук Г. Формування екологічної культури учнів. – К., 1989. – С. 5. .
Таким чином, екологічну освіту й виховання треба здійснювати повсякденно в сім'ї, дошкільних установах, у школі, в післяшкільний період. Для успішного формування екологічної культури учнів велике значення має робота, що проводиться в цьому напрямі в молодших класах. Адже тут виховуються основні риси характеру особи, і спілкування з природою відіграє першорядну роль. Враження дитинства закарбовуються в пам'яті назавжди. Прищеплення любові до природи, високоморального ставлення до її багатств — це проблема не лише естетичного та етичного збагачення особи, а й формування громадянськості, насамперед — патріотизму.
Успішне здійснення екологічної освіти і виховання учнів великою мірою залежить від дотримання ряду педагогічних умов. Так, одні з науковців вважають, що головною умовою ефективного вироблення екологічної культури є вміле поєднання навчального матеріалу відповідного змісту із практичною діяльністю школярів у природному середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Позаурочна робота з природознавства в початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок